اخباراخبار کانادا

پاندمی کانادایی ها را بدهکارتر کرده

کانادا- نتایج به دست آمده از نظرسنجی جدید موسسه Angus Reid نشان می دهد که کانادایی ها در دوران پاندمی بدهکار تر شده اند. 

بر اساس شاخص 2021 BDO Affordability Index که دوشنبه 18 اکتبر منتشر شد، 43 درصد از کانادایی ها به بدهی خود افزوده اند. این درصد در مقایسه با سال 2020، حدود 4 درصد افزایش یافته است. 

یک چهارم (26 درصد) از کانادایی ها، حداقل یک بدهی جدید بالا آورده و 70 درصد از ایشان ادعا کردند که این بدهی جدید، کیفیت زندگی آنها را پایین تر آورده است. 

جنیفر مک کراکن، از مدیران ارشد موسسه BDO، به گلوبال نیوز گفت که تورم بر توانایی پس انداز کانادایی ها اثر منفی گذاشته است. 

نظرسنجی مشترک Angus Reid و BDO، اوایل سپتامبر با شرکت 2 هزار کانادایی انجام شد. 

چهل و دو درصد از پاسخ دهندگان اظهار داشتند که در طول پاندمی کمتر پس انداز کرده و یا اصلا پس انداز نکرده اند. 57 درصد از ایشان دلیل آن را افزایش قیمت مواد غذایی و مسکن ذکر کردند. 

64 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که برای مدیریت بدهی، مخارج غیرضروری را کاهش داده اند. 47 درصد بودجه ماهانه را کاهش داده و 30 درصد از پاسخ دهندگان به ناچار اموال شان را فروخته اند. 24 درصد از کانادایی ها برای تامین مخارج زندگی به کمک مالی دولت متوسل شده، 18 درصد شغل جدیدی را آغاز کرده اند و 17 درصد اجبارا شغل دوم برای خود انتخاب کردند. 

نکته نگران کننده اینکه سه نفر از هر 10 کانادایی (29 درصد) به نوعی به مزایای مالی دولتی دسترسی داشتند و 76 درصد از آنها ادامه دریافت مزایای اضطراری را برای حفظ کیفیت زندگی خود ضروری توصیف کردند. 

این آمار از نظر نیل هترینگتون، مدیر عامل بانک غذای Daily Bread در تورنتو نگران کننده است. او با توجه به افزایش قیمت ها و نرخ تورم در کانادا، نگران است که کانادایی ها در صورت خاتمه پرداخت این مزایا، دچار مشکلات اساسی بشوند. 

یادآوری می شود که از 23 اکتبر، مزایای اضطراری مانند یارانه دستمزد و یارانه اجاره که در طول پاندمی پرداخت شده، متوقف می شود. با اینکه دولت فدرال در لایحه بودجه 2021 احتمال تمدید یارانه دستمزد و اجاره تا 20 نوامبر را مطرح کرده است، اما هیچ اطلاعیه ای در این مورد صادر نشده است. 


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست