اخباراخبار کانادا

پاندمی برای همیشه نحوه ارائه مراقبت های درمانی را تغییر داد

کانادا- در حالی که بخش هایی از کانادا با موج چهارم پاندمی دست به گریبان است، عمل های جراحی در آلبرتا لغو شده و بیمارستان ها بار دیگر در حال پر شدن از بیماران کوویدی است، نظرسنجی اخیر KPMG نشان می دهد که 81 درصد از کانادایی ها معتقدند پاندمی برای همیشه شیوه ارائه خدمات درمانی را تغییر داده است. 

آرون برک از KPMG  می گوید، انتقال از ملاقات حضوری به دیجیتال شتاب گرفته است. 56 درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی احساس می کنند پزشک شان مراقبت های پزشکی مجازی را به صورت موثر ارائه می کند. 

طی یک سال گذشته، تماس بسیاری از کانادایی ها با ارائه کنندگان خدمات درمانی از طریق تلفن یا ویدیو کنفرانس بوده است. در حالی که 56 درصد از کانادایی ها از عملکرد پزشک خود راضی می باشند، اما 36 درصد از سیاهپوستان، بومیان و رنگین پوستان عملکرد آنها را موثر و مثبت ارزیابی کرده اند.  

میزان رضایت در استان های مختلف نیز متفاوت بوده و در حالی که 63 درصد از بریتیش کلمبیایی ها از آن رضایت داشتند، تنها 48 درصد در آلبرتا، 55 درصد در ساسکاچوان و مانیتوبا، 50 درصد در کبک، 56 درصد در استان های آتلانتیک و 66 درصد در انتاریو از ارائه مجازی مراقبت های درمانی رضایت داشتند. بد نیست بدانید که محروم ترین اقشار کانادایی، کمترین میزان رضایت را داشتند. 

برک ابراز امیدواری کرد که با بهبود وضعیت و همچنین بهبود شیوه ارائه مراقبت های مجازی، شاهد افزایش تقاضا برای این شیوه خواهیم بود. 

یکی از نتایج نگران کننده نظرسنجی این بود که، حدود دو سوم از کانادایی ها در طول پاندمی، چه به صورت حضوری و چه مجازی به پزشک خود مراجعه نکرده یا دفعات ملاقات را کاهش داده اند. در واقع در سراسر کشور، 31 درصد از کانادایی ها اصلا به پزشک خود مراجعه نکرده اند. این نرخ در کبک و انتاریو با 36 درصد در بالاترین سطح قرار دارد. این نرخ در آلبرتا 20 درصد؛ در بریتیش کلبمیا، مانیتوبا و ساسکاچوان 25 درصد و استان های آتلانتیک 28 درصد بوده است. 

نظرسنجی KPMG با شرکت 2 هزار کانادایی بالای 18 سال، در فاصله 14 تا 17 جون 2021 صورت گرفت.


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست