علم و دانش

ویسکی جانی واکر در بطری های کاغذی، به بازار خواهد آمد

 

مالک نشان تجاری ویسکی جانی واکر اعلام کرده است این مشروب در بطری‌ های کاغذی صد درصد عاری از پلاستیک، عرضه می‌شود.

از زمانی که این محصول توسط  جانی واکر خوار و بارفروش  در سال 1820 در شهر اسکاتلندی کیلمارنوک عرضه شد، ویسکی جانی واکر به نامی معروف و آشنا در سطح جهان تبدیل‌ شده و احتمالا محبوب ‌ترین ویسکی ترکیبی اسکاتلندی در سراسر جهان است.

این محصول در چندین نمونه مانند برچسب سیاه، قرمز و آبی عرضه می ‌شود که هر کدام از آن‌ ها ویژگی‌ ها و طعم مخصوص به خود را دارند.

حالا 200 سال بعد از اولین باری که این محصول شناخته شد، ویسکی جانی واکر ساخت یک بطری جدید و نوآورانه را آغاز کرده  که هدفش حفاظت از محیط‌ زیست موقع دفع بطری‌ هاست.

دیاجیو شرکتی که مالکیت ویسکی جانی واکر را به عهده دارد، می ‌گوید آنچه را که ساخته اولین بطری مشروب صد درصد عاری از پلاستیک و مبتنی بر کاغذ است که در جهان ساخته می‌ شود و در اوایل سال 2021 به همراه ویسکی جانی واکر به بازار خواهد آمد.

 

 

این بطری که از منبع چوب پایدار ساخته ‌شده طی همکاری با شرکت مدیریت سرمایه‌ گذاری پیلوت لایت و شرکت فناوری بسته ‌بندی پایدار پالپکس لیمیتد، به وجود آمده است.

دیاجیو اظهار داشت: پالپکس لیمیتد اولین نوع بطری‌ های مبتنی بر کاغذ و جمع شونده را طراحی  کرده و توسعه داده است. این محصولات صد درصد بدون پلاستیک بوده و انتظار می‌ رود به‌ طور کامل قابل بازیافت باشند. این بطری از منبع پایدار خمیر کاغذ و مطابق با استانداردهای ایمن مواد غذایی ساخته‌ شده و در جریان زباله‌ های استاندارد، به‌ طور کامل بازیافت می‌ شود.

دیاجیو تاکید کرد که امیدوار است ساخت این بطری سایر کارخانه‌ ها را ترغیب کند تا در مورد طراحی بسته‌ بندی‌ هایشان بازبینی داشته باشند و البته هم‌ زمان در کیفیت موجود محصولات هم خللی ایجاد نشود.

ایوان اندرو مدیر ارشد بخش پایداری شرکت دیاجیو از راه‌ اندازی این بطری جدید مشروب ابراز افتخار کرد. او گفت: باعث افتخار است که برای اولین بار در جهان موفق به ساخت این محصول شده ‌ایم. ما همواره در حال تلاش هستیم تا محدوده کار خود را به سمت بسته‌ بندی پایدار ببریم و این بطری این قابلیت را دارد که حقیقتا سرآغاز باشد. حس خوبی است که این محصول را با جانی واکر آغاز می‌ کنیم، نشان تجاری ‌ای که در طول 200 سال حضور خود همواره مسیر خلاقیت را پیش رو داشته است.

دیاجیو علاوه بر جانی واکر نشان‌ های تجاری مشروبات الکلی نظیر اسمیرنوف، بیلیز و گینس را در اختیار دارد.

ماه گذشته، بطری شراب کاغذی به‌ عنوان یک جایگزین سازگار با محیط ‌زیست به‌ جای بطری‌ های استاندارد شیشه‌ ای و پلاستیکی که هم‌ اکنون در بازار موجود است، ارائه شد.

بطری فروگال از 94 درصد کاغذ مقوای قابل بازیافت ساخته ‌شده و با یک ‌لایه (آستر) داخلی از درجه مواد غذایی برای نگهداری شراب عرضه می‌ شود.

این محصول 5 بار سبک ‌تر از یک بطری شراب استاندارد است و اثر کربن آن 6 مرتبه کمتر است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

Don`t copy text!

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید