صفحه اصلی / اخبار / ویدیوی جنجالی خرس قطبی در حال مرگ، آنطور که به نظر می رسد نیست!

ویدیوی جنجالی خرس قطبی در حال مرگ، آنطور که به نظر می رسد نیست!

Leeza

اتاوا- مدتی قبل تصویر یک خرس قطبی به شدت نحیف که در سطل زباله، غذا جستجو می کرد، منتشر شد و بلافاصله از سوی هواداران محیط زیست به عنوان نماد فاجعه زیست محیطی ناشی از تغییرات اقلیمی اعلام شد. حتی کاترین مک کنا، وزیر محیط زیست کانادا، با ارسال پیامی در توییتر آن را نتیجه تغییرات آب و هوایی دانست.

اما افرادی که از نزدیک با خرس های قطبی در تماس بوده و بر روی آنها مطالعه می کنند، از جمله زیست شناسان و اینوئیت های ساکن مناطق قطبی، معتقدند که ویدیوی جنجالی خرس قطبی آنطور که به نظر می رسد نیست!

اندرو دروشر، زیست شناسی که بر روی خرس های قطبی مطالعه می کند، با ارسال ایمیلی مدعی شد: ویدیو، یک خرس پیر و بیمار را نشان می دهد، اما نشانه های بالینی گرسنگی شدید نزد او مشاهده نمی شود.

جف هیگدان (زیست شناس) نیز پیش بینی کرد که حیوان ممکن است به نوعی سرطان پیشرونده استخوان مبتلا باشد. وی در بخشی از پیامش نوشت: این خرس گرسنه است، اما گرسنگی اش به دلیل آب شدن یخ ها و محروم شدن از شکار خوک آبی نیست. بلکه گرسنگی اش به دلیل بیماری شدید می باشد.

از سوی دیگر ایان استیرلینگ، با نظر دو محقق دیگر موافق نیست و پیر بودن خرس را رد می کند. او می گوید: تغییرات آب و هوایی نسل خرس های قطبی را تهدید می کند. در آینده شاهد نشانه های شدیدتر گرسنگی این حیوانات قطبی خواهیم بود.

hamidreza-safipour

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *