صفحه اصلی / اخبار / وکیل ژیان قمیشی وکالت قربانی کانادایی هاروی واینستین را به عهده گرفت!

وکیل ژیان قمیشی وکالت قربانی کانادایی هاروی واینستین را به عهده گرفت!

Razi-Clinic

تورنتو- ماری حنین، وکیل مدافع ژیان قمیشی در محاکمه جنجالی مجری سابق رادیو به جرم آزار و سوء استفاده جنسی، وکالت مدل و بازیگر تورنتویی و یکی از شاکیان هاروی واینستین (تهیه کننده مشهور هالیوود و متهم به تجاوز و آزار جنسی) را به عهده گرفته است. حنین همان وکیلی است که موفق شد حکم برائت ژیان قمیشی را بگیرد.

لیندا کریستینا ردگرو، یکی از شاکیان قمیشی که در طول محاکمه در جایگاه شهود قرار گرفته و اعتبار ادعاهایش از سوی حنین زیر سوال برده شد، از شنیدن این خبر که وکیل قمیشی از یکی از قربانیان واینستین دفاع خواهد کرد، شوکه شده است. او می گوید: این اتفاق به خوبی نقص سیستم قضایی کانادا را نشان می دهد. زیرا وکیلی مانند ماری حنین، در یک پرونده دفاع آزارگر را به عهده می گیرد و در پرونده دیگر وکالت شاکی را.

ماری حنین با دفاع از مایکل برایانت (دادستان کل سابق) در برابر اتهام بی توجهی منجر به مرگ دارسی آلن شپرد (دوچرخه سوار) در سال 2009 ، نام و آوازه ای برای خود بر هم زد.

لوسی دیکوتر، بازیگر و یکی دیگر از شاکیان قمیشی می گوید که علت تمایل شاکی واینستین به استفاده از ماری حنین را درک می کند. دیکوتر می گوید: حنین سال ها از مردانی دفاع کرده که با اتهامات مشابه اتهامات واینستین روبرو بودند. به همین دلیل کاملا با دیدگاه های متهمین جرائم جنسی آشناست.

دب سینگ، از مشاوران Rape Crisis Centre تورنتو می گوید که پرونده های قمیشی و واینستین، شکست دستگاه قضایی در مقابله با خشونت های جنسی را نشان می دهد. قمیشی با اتهام کیفری روبرو شد. ردگرو و دیکوتر به عنوان شاهدان دادستان در جایگاه شهود قرار گرفتند و نمی توانستند وکیل شخصی داشته باشند. اما شکایت طرح شده بر علیه واینستین، یک شکایت مدنی یا civil matter است. بنابراین شاکیان واینستین می توانند وکیل داشته باشند. سینگ معتقد است که سیستم قضایی که بر اثبات دروغگو یا راستگو بودن یک فرد متمرکز شده باشد، نمی تواند به ریشه های اعمال خشونت علیه زنان بپردازد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *