اخباراخبار کانادا

وکلای زن و رنگین پوست، قربانی تبعیض

تورنتو- لوری آن توماس در سال های نخست فعالیت اش به عنوان وکیل، به این بهانه که ردیف های جلو در سالن دادگاه به وکلا اختصاص داده شده است، به اجبار از صندلی اش بلند شده و به ردیف های عقب تر هدایت می شد. در حالی که او نیز یک وکیل بود. توماس می گوید: <بارها به من گفته شد که شبیه یک وکیل به نظر نمی رسم. یعنی یک مرد بلند قامت سفیدپوست نیستم.> توماس که در زمینه قوانین جنایی تخصص دارد، اخیرا به عنوان دبیر اتحادیه وکلای سیاهپوست انتخاب شده است.

دیگر وکلای زن و وکلای رنگین پوست نیز تجربیات مشابه توماس را داشتند. برخی از آنها در دادگاه ها و سایر ادارات رسمی نه به عنوان وکیل، بلکه به عنوان دستیار، مترجم و حتی متهم اشتباه گرفته شده اند.

جانانی شانموگاناتان، وکیل جنایی مستقر در تورنتو نیز می گوید که چندین بار در شعبه دادگاه در اسکاربورو، به عنوان مترجم زبان تامیل اشتباه گرفته شد. گویا کارکنان دادستانی چند بار به او مراجعه کرده و به تصور مترجم بودن او را به سالن فراخوانده بودند.

جانانی می گوید: <فکر نمی کنم انگیزه این رفتار مردم بدجنسی باشد. ولی احساس می کنم دلیل این رفتار، متفاوت بودن من با ظاهر کلیشه ای وکلا باشد. من از خانواده مهاجر می آیم و اولین وکیل در خانواده می باشم. برای رسیدن به موقعیت فعلی ام سخت کار کرده و زحمت کشیده ام. متاسفم که مجبورم مدام وکیل بودن خودم را ثابت کنم.>

طبق قانون انجمن حقوقی انتاریو، حدود 43 درصد از وکلای شاغل در استان زن می باشند. در فاصله سال های 2001 تا 2014، درصد وکلای اقلیت نژادی در انتاریو از 9 درصد به 18 درصد افزایش یافته است.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان