صفحه اصلی / اخبار / توطئه حسنین راشد، تروریست مسلمان، برای قتل پرینس جورج خنثی شد

توطئه حسنین راشد، تروریست مسلمان، برای قتل پرینس جورج خنثی شد

لندن- حسنین راشد، تروریست مظنون، با استفاده از پیام رمزگذاری شده حاوی عکس پرینس جورج کوچولو (فرزند دوک و دوشس کمبریج)، و آدرس مدرسه اش، اسلامگرایان افراطی را به حمله به مدرسه وی تشویق و اعلام کرد که حتی اعضای خانواده سلطنتی نباید به حال خود رها شوند.

راشد 31 ساله، برای کمک به تروریست های داوطلب از طریق ارائه اطلاعاتی در مورد اهداف مهم در انگلستان، از جمله ورزشگاه ها، اعلام آمادگی کرده بود.

ربکا موندی (دادستان) گفت که اولین اتهام نامبرده تلاش برای سفر به سوریه برای شرکت در جنگ، و اتهام دوم، راه اندازی کانال های مختلف برای کمک به تروریست ها و تشویق باصطلاح مجاهدین به انجام عملیات تروریستی است.

موندی افزود، یکی از پیام های فوق العاده نگران کننده حاوی عکس شاهزاده خردسال در کنار عکس یک پیکارجوی اسلامگرا بود.

راشد، اهل نلسون – لنکشایر، تا جلسه دوم دادگاه که 20 دسامبر برگزار خواهد شد، در بازداشت ماموران پلیس باقی خواهد ماند.

دادگاه به جز پرونده حسنین راشد، به مورد دو مظنون حمله تروریستی به ترزا می (نخست وزیر انگلستان) نیز رسیدگی کرد. نیمور رحمان 20 و محمد عقیب عمران  21 ساله، برای تفهیم اتهام در دادگاه حاضر شدند. رحمان که مامور حمله به نخست وزیر بود، با دو اتهام برنامه ریزی جهت حمله تروریستی و اقدام به آن روبرو است. عمران نیز با یک فقره اتهام برنامه ریزی جهت حمله تروریستی روبرو شده است. رحمان قصد داشت با منفجر کردن بمب در نزدیکی خانه ترزا می، وارد خانه شماره 10 خیابان داونینگ شده و با بمبگذاری انتحاری نخست وزیر را به قتل برساند.

Behnam Marfou

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *