اخباراخبار کانادا

وضعیت اورژانس بیمارستان های تورنتو مشابه کشورهای جهان سومی

تورنتو- اگر خدای ناکرده مجبور بودید طی تعطیلات کریسمس و آخر سال به اورژانس بیمارستان مراجعه کنید، احتمالا برای ملاقات با پزشک ساعت ها منتظر ماندید. وضعیتی که  شیلان والاس، هنگامی که دختر 18 ساله اش را جمعه قبل از کریسمس به بیمارستان Humber River تورنتو برد، شخصا آن را تجربه کرد. خانم والاس می گوید: <باورنکردنی بود. فکر کردم در کشور جهان سومی بسر می بریم. بخش اورژانس فقط یک پزشک داشت، در حالی که بیش از 100 بیمار در بخش حضور داشتند. بیماران به دلیل کوچک بودن فضای سالن انتظار مجبور بودند ساعت ها سرپا بایستند.>

دختر شیلان که با عارضه قلبی مادرزادی به دنیا آمده است، از ناحیه قفسه سینه احساس درد می کرد. اما مجبور شد حدود 7 ساعت برای ملاقات با دکتر صبر کند.

سخنگوی بیمارستان Humber River، طی گفتگو با خبرنگار CityNews، تعداد بیماران در جمعه قبل از کریسمس را بی سابقه اعلام کرد. اما این معضل تنها به بیمارستان مورد اشاره محدود نبود. بر اساس آمار منتشر شده از سوی وزارت بهداشت انتاریو، چندین بیمارستان دیگر در GTA، از جمله بیمارستان North York General، Scarborough Health network و Mississauga Trillium نیز با معضل کمبود پزشک، ازدحام بیماران و طولانی شدن بیش از حد زمان انتظار روبرو بودند.

بد نیست بدانید که در سراسر انتاریو، بیماران به طور متوسط 16 ساعت در بخش اورژانس برای پذیرش شدن انتظار کشیدند. این زمان، دو ساعت طولانی تر از زمان انتظار در 3 سال قبل بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان