اخباراخبار کانادا

وضعیت احزاب سیاسی در فاصله یک سال باقی مانده تا انتخابات فدرال

اتاوا- انتخابات فدرال، دوشنبه 21 اکتبر 2019 در سراسر کشور برگزار خواهد شد. در فاصله یک سال باقی مانده تا موعد انتخابات، وضعیت و موقعیت احزاب سیاسی از سوی نشریه Toronto Star در زیر تشریح شده است.

محافظه کاران

اندرو شیر، رهبر حزب محافظه کار کانادا، با حضور در کمپین انتخاباتی در اتاوا، به انتقادات اش از دولت لیبرال ترودو ادامه داد. محافظه کاران در میان احزاب رقیب، اولین حزبی بودند که 141 نامزد انتخاباتی شان را معرفی کردند.

لیبرال ها

لیبرال ها پس از محافظه کاران قرار دارند. لیست نامزدهای انتخاباتی آنها برای سال آینده تقریبا تماما از نمایندگان فعلی حزب در مجلس تشکیل شده است. ترودو اکثر وقت خود را به شرکت در کمپین های معرفی نامزدها و اعلام حمایت از لیبرال هایش اختصاص داده است.

نیودموکرات ها

نیودموکرات ها با تاخیر زیاد در مقایسه با رقبای سیاسی شان، اقدام کرده اند. به جز جاگمیت سینگ (رهبر حزب)، تنها 4 نامزد انتخاباتی برای سال 2019 معرفی شده است. این 4 نامزد عبارتند از: ریچارد کننیگز، نیکی اشتون، شریل هاردکسل و تریسی رمزی که همگی در حال حاضر نماینده مجلس می باشند. دو نفر از نمایندگان سابق حزب در مجلس، از جمله توماس مولکر و کندی استوارت حزب را ترک کرده و 5 نماینده سابق نیز برای انتخابات بعدی خود را نامزد نکرده اند. این افراد عبارتند از: لیندا دونکن، ایرن ماتیسن، دیوید کریستوفرسن و هلن لاوردیه.

حزب سبز

الیزابت می، رهبر حزب سبز برای کسب مجدد کرسی نمایندگی تلاش خواهد کرد. انتخابات سال 2019، پنجمین انتخابات وی خواهد بود. اگر می در انتخابات پیروز شود، برای سومین بار به مجلس راه می یابد. این حزب تا به این لحظه 3 نامزد، یعنی آمیتا کوتنر، دیوید مرنر و کلود برتراند را معرفی کرده است. بد نیست بدانید که برتراند در انتخابات قبلی از سوی حزب لیبرال نامزد شده بود.

حزب مردم به رهبری ماکسیم برنیه

ماکسیم برنیه پس از جدایی از حزب محافظه کار، حزب جدید People’s Party of Canada  را تشکیل داد. این حزب ادعا می کند که قصد معرفی 338 نامزد برای انتخابات سال آینده را دارد. اما در حال حاضر برنیه تنها نامزد حزب است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان