صفحه اصلی / اخبار / وزارت بهداشت: کاهش داوطلبانه میزان سدیم در محصولات غذایی کافی نمی باشد!

وزارت بهداشت: کاهش داوطلبانه میزان سدیم در محصولات غذایی کافی نمی باشد!

Razi-Clinic

اتاوا- استراتژی وزارت بهداشت و درمان کانادا برای کاهش میزان سدیم موجود در محصولات غذایی فرآوری شده، چندان موثر نبودند. بر اساس گزارش اخیر وزارت بهداشت، نه تنها سدیم در 48 درصد از محصولات غذایی فرآوری شده که از سوی کارشناسان مورد ارزیابی قرار گرفتند، کاهش نیافته است، بلکه میزان آن در برخی از محصولات غذایی افزایش یافته است. برخی از این محصولات غذایی عبارتند از: خمیر آماده پای (pie)، تورتیلا و wrap، پودر سیب زمینی،  پنیر غیرلبنی و غیره.

میزان سدیم تنها در 14 درصد از محصولات غذایی طبقه بندی شده در دستورالعمل وزارت بهداشت، کاهش داشت.

وزارت بهداشت کانادا در ژوئن 2012، دستورالعمل کاهش میزان سدیم را معرفی کرد. هدف این بود که تا سال 2016، میزان مصرف سدیم از 3 هزار و 400 میلی گرم فعلی  به 2 هزار و 300 میلی گرم در روز در ازای هر نفر کاهش پیدا کند. (هر قاشق چایخوری نمک حاوی 2 هزار و 300 میلی گرم سدیم می باشد.

حدود 80 درصد از مصرف کنندگان کانادایی، روزانه بیش از 2 هزار و 300 میلی گرم سدیم دریافت می کنند. متاسفانه میزان مصرف نزد کودکان و نوجوانان از این نیز بیشتر می باشد.

با اینکه سدیم یک ماده غذایی حیاتی است، اما افراط در مصرف آن می تواند سبب دچار شدن فرد به فشار خون، افزایش ریسک سکته، بیماری های قلبی و نارسایی کلیوی بشود. منبع بیش از 75 درصد سدیم دریافتی کانادایی ها غذاهای فرآوری شده است.  

وزارت بهداشت، کاهش سه مرحله ای میزان سدیم در 15 گروه غذایی، از جمله نان و شیرینی، غلات صبحانه، محصولات لبنی، روغن، محصولات تهیه شده با گوشت ماهی، گوشت قرمز، جایگزین گوشت قرمز، سوپ، dip، سس، تنقلات، سبزیجات، کره بادام زمینی، طعم دهنده سالاد و غذای کودک، را داوطلبانه اعلام کرد.

ولی متاسفانه تولیدکنندگان اکثر گروه های غذایی، اقدام کافی برای کاهش میزان سدیم در محصولات خود انجام ندادند. بر اساس ارزیابی وزارت بهداشت، 48 درصد تولیدکنندگان هیچ گونه اقدامی انجام ندادند.

لازم به ذکر است که حدود 2.5 میلیون کانادایی از عارضه فشار خون رنج می برند. افراط در مصرف سدیم از عوامل اصلی فشار خون بالا می باشد.

hamidreza-safipour

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *