اخباراخبار کانادا

وزارت بهداشت میزان الکل موجود در کوکتل های آماده را محدود می کند

اتاوا- وزارت بهداشت و درمان کانادا، اقداماتی را برای کاهش میزان الکل موجود در کوکتل های مخلوط آماده در نظر گرفته است، زیرا این نوشیدنی ها را برای سلامت عمومی جامعه مضر می داند. در بیانیه خبری وزارتخانه آمده است:< این نوشیدنی ها 4 برابر میزان استاندارد الکل دارند، اما مزه الکل نمی دهند. زیرا نوشیدنی طعم دار شده و اغلب فوق العاده شیرین است.

تغییرات پیشنهادی وزارتخانه، با هدف محافظت از جوانان و جلوگیری از افراط در مصرف این نوشیدنی ها که می تواند به مسمومیت با الکل و مرگ منجر شود، تدوین شده اند.

به این ترتیب، نوشیدنی های الکلی عرضه شده در قوطی 1 لیتری یا کوچکتر، می بایست 25.6 میلی لیتر یا کمتر (معادل 1.5 واحد استاندارد) الکل داشته باشند.

این محدودیت شامل کوکتل های سرو شد در بطری های شیشه ای 750 میلی لیتری یا بزرگتر نمی شود، زیرا این نوشیدنی ها معمولا در چند وعده مصرف می شوند.

در حال حاضر یک قوطی آلومینیومی 568 میلی لیتری نوشیدنی طعم دار الکلی، ممکن است 11.9 درصد الکل داشته باشد که معادل 4 واحد استاندارد نوشیدنی الکلی است. بر اساس قوانین جدید، نوشیدنی 568 میلی لیتر نباید حاوی بیشتر از 4.5 درصد الکل باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان