اخباراخبار کانادا

وزارت بهداشت: مردم می‌توانند دوباره کاهو بخورند

سازمان بهداشت عمومی کانادا می‌گوید از آنجا که از میانه‌ ماه نوامبر تاکنون، هیچ مورد جدیدی از ابتلا به باکتری E.coli مرتبط با کاهوی معمولی (Romaine Lettuce) گزارش نشده، این محصول احتمالا سالم بوده و برای خوردن مناسب است.

در ماه اکتبر 2018، شمار 29 نفر به خاطر این باکتری که از کاهو منتقل می‌شد، بیمار شدند که بیشتر آنها در استان کبک بودند. شمار کوچکتری نیز در انتاریو و نیو برانزویک به این بیماری دچار شدند. سه نفر نیز در بریتیش کلمبیا، و پس از بازگشت از سفرشان از جاهای دیگر کشور، عوارض این بیماری را بروز دادند.

بررسی‌ها نشان داد که کاهوهای آلوده به این باکتری، از سه روستا در ایالت کالیفرنیا، به کانادا صادر شده بودند و سازمان بازرسی مواد خوراکی کانادا، واردات این محصولات از این نواحی را ممنوع کرده است. سازمان مدیریت دارو و مواد خوراکی آمریکا (FDA)، می‌گوید شیوع این باکتری، در آمریکا نیز موجب بیمارشدن 59 نفر شده است.

باکتری E.Coli که معمولا در مدفوع و گاهی نیز در گوشت خام یافت می‌شود، می‌تواند مشکلات جدی برای دستگاه گوارش ایجاد کند که از آن میان، می توان به دلپیچه و اسهال خونی اشاره کرد. دولت می‌گوید هیچ گزارشی از مرگ به دلیل شیوع این باکتری دریافت نکرده، اما 10 نفر به این دلیل به بیمارستان منتقل شده و عوارض یاد شده، در بدن دو تن از این بیماران، شدید و طولانی گزارش شده‌اند.

سازمان بهداشت عمومی می‌گوید باکتری E.Coli که در این مورد جدید شیوع پیدا کرده بود، از لحاظ ژنتیکی، با باکتری که در سال 2017 مشکل مشابهی را ایجاد کرد، یکی است. بازرسان این سازمان، هنوز نمی‌دانند که چطور کاهوهای وارداتی به این باکتری آلوده شده‌اند. در بیانیه‌ این سازمان آمده است: <فروشندگان و شرکای صنعت میوه و سبزیجات، همچنان به وارد کردن کاهو، از نواحی که در آلودگی دخیل نبوده‌اند، به بازارهای کانادا ادامه می‌دهند و مصرف‌کنندگان را یاری خواهند داد، تا از محل پرورش این محصولات، آگاه گردند>.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان