اخباراخبار کانادا

ورود اکثر مناطق GTA به جز تورنتو و ناحیه پیل به مرحله سوم بازگشایی 

تورنتو- CP24: اکثر مناطق کلانشهر تورنتو (GTA) به جز تورنتو، ناحیه پیل (شامل میسی ساگا و برمپتون) و ویندزور اسکس از جمعه هفته جاری وارد مرحله سوم بازگشایی خواهند شد. 

داگ فورد، امروز بعد از ظهر خبر ورود مناطق یورک، دورهام، هالتون، همیلتون، نیاگارا و چند منطقه دیگر به مرحله سوم بازگشایی را اعلام کرد. 

کریستین الیوت، وزیر بهداشت و درمان انتاریو ابراز امیداری کرد که تورنتو، ناحیه پیل و ویندزور اسکس نیز به زودی وارد مرحله سوم بازگشایی بشوند. 

طی چند هفته گذشته 60 درصد از موارد جدید ابتلا در تورنتو (با 26 درصد)، ناحیه پیل (با 35 درصد)  و ویندزور اسکس (با 21 درصد) گزارش شده اند. در مقابل کمتر از 5 مورد جدید ابتلا در 28 منطقه از 34 منطقه انتاریو ثبت شده اند. 

در مرحله سوم بازگشایی رستوران ها مجاز به پذیرایی از مشتریان در فضای داخل بوده و سالن های ورزش، سینماها و سایر اماکن تفریحی باز خواهند شد. اجتماعات در فضای سرپوشیده از 10 نفر به 50 نفر افزایش یافته و اجتماع 100 نفر در فضای روباز مجاز خواهد بود. 

 

 

با اینکه تورنتو همچنان در مرحله دوم باقی خواهد ماند، اما جان توری خواهان اعمال مقررات سختگیرانه تر برای رستوران ها و بارها می باشد. از جمله ممنوع بودن بلند شدن از روی صندلی مگر برای رفتن به دستشویی، پرداخت صورتحساب و خروج از رستوران. 

داگ فورد در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران گفت که با اعمال مقررات بیشتر برای کاهش ریسک ابتلا مخالف نیست. اما اختیار اعمال اینگونه محدودیت ها به آژانس های سلامت عمومی محلی سپرده شده است. فورد در عین حال تاکید کرد که حفظ سلامت انتاریویی ها به بازگشایی اقتصادی ارجحیت دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

Don`t copy text!

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید