اخباراخبار کانادا

واکسن کووید – 19 چینی کمتر از آنچه ادعا شد، موثر است

 

برزیل- بر اساس بیانیه ای که روز سه شنبه توسط دولت برزیل منتشر شد، واکسن چینی که توسط Sinovac Biotech  تولید شده است و در برزیل آخرین مرحله آزمایشات بالینی را سپری کرده است، تنها 50.38 درصد موثربوده است که به طور قابل توجهی پایین تر از نتایج اعلام شده قبلی است. 

در حالی که این رقم از آستانه لازم برای تأیید بالاتر است، اما بسیار پایین تر از اثرگذاری 78 درصدی است که قبلا اعلام شده بود. این مساله به نگرانی ها و ابهامات درباره صحت ادعاهای مطرح شده از سوی مقامات چینی دامن زده است. 

تحلیلگران در گفتگو با CNN، گفتند که میزان کارآیی واکسن Sinovac در برزیل – کمترین در میان رقبای جهانی آن – می تواند بر اعتماد بین المللی به واکسن های ساخته شده در چین تأثیر بگذارد و تلاش پکن برای ترمیم وجهه خدشه دار شده اش در مدیریت اولیه پاندمی را خنثی کند. 

انستیتوی  Butantan و دولت برزیل گزارش کردند که واکسن کرونا ویروس در آزمایشات بالینی انجام شده در برزیل در کل به میزان 50.38 درصد موثر بود.  هرچند این رقم از سطح 50 درصد مورد نیاز برای تایید سازمان جهانی بهداشت بالاتر است، اما نگرانی دانشمندان را سبب شده است. بخصوص که موسسه Butantan یک هفته قبل از اثربخشی 78 تا 100 درصدی واکسن خبر داده بود. 

ریكاردو پالاسیوس، مدیر پزشكی تحقیقات بالینی در مركز بوتانتان واقع در سائو پائولو، طی کنفرانس خبری سه شنبه اعلام کرد: از نظر کلی، ما شرط سازمان بهداشت جهانی را با 50.38 درصد اثرگذاری برآورده کرده ایم. 

 

 

نماینده شرکت چینی Sinovac گفت که این شرکت در حال بررسی نتایج به دست آمد است. وی در عین حال از ارائه توضیحات بیشتر خودداری کرد. 

یانژونگ هوانگ، مقام ارشد سازمان بهداشت جهانی، اثربخشی 50.38 درصدی واکسن سینوواک را نتیجه ای ناامید کننده که او را غافلگیر کرده است، توصیف کرد. 

نتایج به دست آمده نشان می دهد که این واکسن در مقایسه با واکسن های فایزر/بیونتک و مدرنا (با کارایی حدود 95 درصد) ، تاثیر کمتری دارد.  

روسیه می گوید واکسن Sputnik V آن 91 درصد موثر است، ، در حالی که واکسن انگلیسی که توسط دانشگاه آکسفورد و AstraZeneca تولید شده است ، به طور متوسط  70 درصد موثر می باشد. 

واکسن Sinovac همچنین از رقیب داخلی چینی خود که توسط شرکت دولتی Sinopharm ساخته شده و ادعا شده 79.34 درصد موثر است، کارایی کمتری دارد. 

با وجود نتایج بدتر از آنچه پیش بینی می شد، هوانگ اعلام کرد که واکسن Sinovac می تواند به کاهش فشارها بر روی سیستم های بهداشتی و کاهش مرگ و میر کمک کند. با این حال، پایین بودن اثربخشی آن می تواند مانع ورود گسترده Sinovac در بازار جهانی بشود.  

Sinovac برای فروش 46 میلیون دوز واکسن کووید-19 خود به برزیل؛ 50 میلیون دوز به ترکیه و 7.5 میلیون دوز به هنگ کنگ قرارداد امضاء کرده است. همچنین قرار است 40 میلیون دوز کنسانتره به اندونزی تحویل شود. 

هوانگ گفت: از آنجایی که بسیاری از کشورها قصد سفارش واکسن Sinovac را دارند و یا قبلا آن را سفارش داده اند، نتایج اعلام شده می تواند تمایل مردم به دریافت آن را تضعیف کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

 1. https://iranintl.com
  چشم-انداز-قانون-اساسی-پیشنهادی-محمدرضا-شجریان-برای-دوران-گذار-از-جمهوری-اسلامی
  https://news.gooya.com/2021/01/post-47428.php
  قانون اساسی استاد شجریان و دردسری که او برای دکتر میلانی و بازماندگان خودش درست کرده است…؛ ف. م. سخن
  https://kayhan.london/fa/1399/10/24
  «قانون اساسی» شجریان؟! قانون در شفا، شفا در قانون
  https://www.mashrooteh.com
  پیروزی حزب بعث در انتخابات سوریه خجسته باد !

  حالا دیگر تردیدی نیست که این پنج نفر جاسوس ملاها هستند
  ۱) بقراط (کیهان لندن)
  ۲) عباس میلانی (استان فورد)
  ۳) ف م سخن (گویا نیوز)
  ۴) سیما ثابت (ایران اینترنشنال)
  ۵) جمشید برزگر(من و تو ، بی بی سی ، دوچه ولله ، ایندیپندنت فارسی ، رادیو فردا ، …..)
  و برای نظام سپاه پاسداران و نظام فقاهتی روسی ملاها در مسیر امریکا ستیزی و تبدیل ایران به ایرانستان کار میکنند .
  داستان از انجا اغاز شد که سایت مشروطه ( سایت حسین شریعتمداری و جاسوسان او در غرب ) با پرچم سلطنت طلبی و هواداری قلابی از پرزیدنت ترامپ ، یک کلیپ قلابی از شجریان جاسوس توده ایها در رژیم ملاها که حد اقل تا سال ۸۲ ،نوحه خوان ، اذان گو ، ربنا خوان ملاهای روسی باند خلقی ها ( رفسنجانی ، خوئینی ها ، موسوی ، نبوی ، عبدی ، محتشمی پور ، سپاه قدس ، ….) بود را نشان داد ، که او داخل ماشین “یواشکی” انگشتانش را بالا می اورد به علامت پیروزی و مرگ بر دیکتاتور ( اسم هم نمی اورد) می گوید.
  این در حالیست که جوانان مملکت تا پای خون در برابر دیکتاتور مشخص خامنف و همه ورژن های حکومت روسی او
  می ایستند و می گویند غلط کردی ! همه نظام روسی ، سوریه ای ، غزه ، لبنانی او را در هم میریزند و می گویند که امریکا و شاه امریکایی می خواهند.
  خو ن هزاران مجاهد ، ملی ،سلطنت طلب ، درویش ، بهایی ، نو کیش مسیحی ، سنی ، زرتشتی ، کلیمی ، سنگ فرش خیابانها شده . آنوقت اینها کسی که داغ ننگ همکاری با ملاها و سکوت در برابر کشتارهای این رژیم از ۵۷ تا ۹۸ را بر چهره خود دارد ، را از روی سر شاهزاده ، بنی صدر ، مجاهدین ، ملیون ، لیبرال ها پرواز می دهند ، می اورند سر صف ، می خواهند کودتا کنند ( مثل لنین ، قذافی ، پوتین ، انارشیست های انتی فا , جلیقه زردها و کیو انان ).
  بلا فاصله همه رسانه های فارسی (مخصوصا من و تو ، کیهان لندن ، ایران اینتر نشنال ، پیک نت ، عصر نو ، ایران فردا ، ….) تبلیغات گسترده ای برای او که از ۵۷ تا ۹۸ مزدور ملاها بوده ، اغاز میکنند .
  یکدفعه همه گناهان او بخشوده و فراموش می شود .
  رفتار دوگانه جاسوسان نقابدار سپاه در غرب که از یکطرف خودشان را به دروغ هوادار پرزیدنت ترامپ و سلطنت و ازادی و سکولار دموکرات خلقی و بختیار مینامند ، وسانسور کننده همه مخالفین روسیه و ملاهای روسی (بنی صدر ، شاهزاده ، مجاهدین ، ملیون و لیبرال ها ) هستند ،
  از انطرف ازهمه دشمنان قسم خورده سلطنت ، از دشمنان ژنتیکی امریکا ( هم امریکا ی دموکرات ها ، هم جمهوری خواهان ، هم اخیرا پرزیدنت ترامپ و پرزیدنت بایدن) ، از همه کسانی که تشنه به خون لیبرال ها ، لیبرال دموکراسی ، ازادی بیان هستند، دفاع میکنند و از انها چهره سازی میکنند . مثل خمینی که امام ضد امپریالیست شد ، موسوی ناب امام روسی که رهبر جنبش سبز ” امریکا گرایی و دموکراسی خواهی ضد روسیه و سوریه و غزه و لبنان” شد (انهم دوباره ! قبلا کم جنایت کرده بود !) ، فدایی ، توده ای ، ملی مذهبی , نوریزاد و طبرزدی و خزئلی و شعله سعدی و حالا رهنورد و فائزه … که از همه جنایات و ماموریت ها و حمایت ها تبرئه و به جای نیروهای برانداز (مخالف روسیه و یا امریکایی) نشستند .
  سناریوی روسی به اندازه ای مسخره بود که یک مزدور ملاها در استانفورد که سالها است کارش تحریف تاریخ علیه شاه مدرن امریکایی ، مصدق ملی گرا ، مجاهدین مبارز ، دولت های آمریکا و به نفع توده ایها ، فدایی ها ، روسیه و کمونیست ها است را مامور کردند بیاید به همان روشی که رفسنجانی از امام مرده ضد امپریالیست نقل روسی کرد که امام یواشکی به من گفت خامنف رهبر است ، (انهم تا پس از مرگش نباید منتشر شود) ، همان روشی که پسر رفسنجانی مزدور حالا از صندوق خانه توده ایها برای پدر تلف شده اش که به سزای جاسوس روس بودن رسید ، وصیت نامه بیرون می کشد ، همان روشی که سالها است توده ایها از “مرده” نقل میکنند ، دروغهای روسی شان را ، یا از جاسوسان روس در رژیم شاه و دولت مصدق مثل زاهدی و بختیار سند می اورند ، یا میروند یک سفارت خانه ای را می گیرند و از انجا سند قلابی بیرون می کشند ، توسط این رژیم روسی و مزدوران ان دنبال می شود .
  عباس میلانی که تا دیروز اسناد وزارت خارجه شاه را ادعا می کرد در دست دارد ، حالا از جیب گشاد جاسوسی اش یک نامه بیرون کشید از یک جاسوس روس ” انهم پس از مرگش ” ، که بعله این اقا معجزاتش فقط ربنا خواندن نیست ، او قانون اساسی نوشته ! و گذاشته تو جیب من ! ادم قحط بود ؟ که اوازه خوان قانون گزاری کند یا به تو بدهد ? خوب می گذاشت تو جیب یک مزدور دیگر مثل فرهادی یا کلهر یا شهرام ناظری یا میداد به نوری زاد و چهارده معصوم ، چرا به تو ؟
  یکبار اخوند دکتر بهشتی برای ملت نوشت ، حالا اوازخوان ربنایی ؟ این مملکت حقوقدان ندارد ؟ مجمع حقوقدانان ندارد ؟
  حالا من نمی خواهم وارد محتوای این وصیت نامه روسی مسخره بشوم که از شدت خنده دار بودن موجب گوزیدن مزدورهای دیگر ملاها هم شده ، تا چه رسد به مخالفین نظام . همین شاهزاده رضا پهلوی بگوید که چرا یک مزدور اوازه خوان علیه او کودتا کرده کافی است . ملت ایران که این مردک مزدور خودش را قیم انها معرفی و مثل خمینی و خامنه ای و پوتین گفته که اگر همه ملت بگویند (سلطنت ، یا بنی صدر) من میگویم نه ،
  به این جاسوس کودتاچی روسی پنهان شده در استانفورد جواب دندان شکنی خواهند داد .
  مردم ایران به درجه ای از هوش و دانایی سیاسی رسیده اند که نگذارند مزدوران ملاها و روسیه و قذافی و اسد از جیبشان برای انها وصیت نامه و دستور العمل و حکم حکومتی و نوع حکومت بکشند بیرون .
  ببندید درب این فاحشه خانه روسها را در این مملکت . مردم شاه امریکایی می خواهند نه اتحاد جماهیر روسی .

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست