اخباراخبار جهان

واکسن برای سیصد هزار آمریکایی قربانی کووید، دیر رسید! 

 

 

آمریکا- هنگامی که بریتنی پالومو در ماه مارچ به عنوان پرستار استخدام شد، والدینش از ترس ویروس کرونا که به سرعت در حال گسترش بود، سعی کردند او را منصرف کنند. اما بریتنی گفت که این شغل آرزوی دیرینه او بود.  

همه گیری به کابوسی تبدیل شده که جان بیش از 300 هزار نفر را در آمریکا گرفته است. تعداد قربانیان هر روز بیشتر می شود. 

ماریا پالومو سالیناس، ساعت 2 بامداد یک روز شنبه در اواخر نوامبر، بر بستر دخترش در بیمارستان Harlingen Texas حاضر شد و با فریاد نامش را را صدا زد: بیدار شو، دختر کوچکم، بیدار شو!

بریتنی در اثر ابتلا به کووید-19، جانش را از دست داده بود. 

 

 

پالوموی 27 ساله، به عنوان یکی از کارکنان مراقبت های بهداشتی، احتمالا چند هفته با دریافت واکسنی که می توانست از او در برابر ویروس محافظت کند، فاصله داشت. در عوض، او نیز به جمع قربانیان این ویروس مهلک پیوست. 

دکتر آنتونی فائوچی، کارشناس ارشد دولت در زمینه بیماری های عفونی، گفت: آمار مرگ و میر سرسام آور است. این بزرگترین همه گیری است که طی 102 سال از زمان شیوع آنفلوانزای اسپانیایی در سال 1918 تجربه کرده ایم. 

آمار مرگ و میر در ایالات متحده در همان روزی که بزرگترین کمپین واکسیناسیون در تاریخ آمریکا آغاز شد، از آستانه 300 هزار عبور کرد. کارکنان بخش مراقبت های بهداشتی، 14 آگوست جزو اولین دریافت کنندگان واکسن فایزر در آمریکا بودند. 

با اینکه شمار فوت شدگان توسط دانشگاه جانز هاپکینز منتشر شده، اما اعتقاد بر این است که تعداد واقعی به مراتب بیشتر است. بخشی از این اختلاف به دلیل مرگ و میرهایی است که در مراحل اولیه پاندمی، به طور دقیق ثبت نشدند. 

تنها طی چهار ماه نخست، ویروس جان 100 هزار آمریکایی را گرفت. با سرد شدن هوا و پناه بردن مردم به فضاهای سرپوشیده، در کنار عدم تمایل مردم به استفاده از ماسک در بسیاری از ایالت ها و همچنین با توجه به فرا رسیدن ایام تعطیلات، بسیاری از کارشناسان بهداشت عمومی پیش بینی کرده اند که حداقل 100 هزار نفر دیگر قبل از پایان ژآنویه 2021، جان خود را از دست بدهند. 

اگر واکسن دوم به زودی تایید شود، 20 میلیون نفر دیگر تا پایان ماه واکسینه خواهند شد. 

متاسفانه هفته گذشته، تنها در یک روز، بیش از 3300 مورد مرگ و میر ناشی از کووید-19 در آمریکا ثبت شد. 

با اینکه پزشکان اکنون تجربه بسیار بیشتری در معالجه بیماران دارند و چند دارو برای تسریع بهبودی تایید شده، اما تلفات به مراتب گسترده تر شده و  دامنه آن به مناطق روستایی و جوامع کوچک و متوسط ​​که فاقد امکانات درمانی شهرهای بزرگ می باشند، رسیده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

 1. مامور مارکسیست روسی سازمان امنیت و اطلاعات سپاه در نیویورک شاهد علوی که ماجرای وابستگی او به عمال محافظ رژیم فدائیان خلق و توده ایها و کنترل رسانه های فارسی زبان را فرزانه روستایی روزنامه نگار چپ ملی مذهبی افشاکرد و ایران وایر وبسایت سازمان امنیت ملاهای روسی را می گرداند پرسیده است :
  ایا حضور زیردریایی اسرائیل در خلیج فارس قانونی است ؟
  همین مزدور روسیه و ملاهای روسی در مورد حضور هواپیماهای روسی در سوریه ، کریمه ، گرجستان ، ونزوئلا ، لیبی ، تجاوز به اسمان کره جنوبی به همراه ان الدنگ هم مسلکش جین پینگ ساکت است
  همین مزدور سپاه پاسداران در مورد حضور مرسنری های روسیه ، تروریست های ملاهای روسی ، تروریست های عرب ، چه گه وارا در بولیوی ، مزدوران کاسترو در انگولا ، مزدوران روسیه و چین در کره و ویتنام ، ارتش امپریالیستی متجاوز شوروی در افغانستان ، پراگ ، ورشو ، المان شرقی ، قرقیزستان ، ارمنستان ، قزاقستان ، تاجیکستان ، ترکمنستان ، مغولستان ، ابخازیا و اوستیا ، ….سکوت مطلق دارد و یا ماله کشی میکند .
  انها به دعوت دیکتاتور جنایت کاری که مردم ان کشورها انها را نمی خواهند برای حفظ منافع استعماری روسیه رفته اند به ان سرزمینها .
  چرا اسرائیل نباید مثل ملاهای روسی و روسیه و کوبا و قذافی و اسد و … عمق استراتژیک داشته باشد ؟
  مگر ملاهای روسی برای منافع روسیه نرفتند سوریه ؟ ونزوئلا ؟ یمن ؟ بورکینافاسو ؟ ، پولیساریو ؟ فیلیپین ؟ …
  ایا حضور انها قانونی بود ؟به در خواست مردم انها بود ؟
  البته اگر همین الان از مردم ایران رفراندوم بگیرند که اسرائیل بیاید این مزدوران اتمی و موشکی ملاهای روسی و رهبران فاسد روسی را بزند و انها را ازاد کند یقینا بیش از ۸۰ درصد مردم ایران به ان رای مثبت می دهند .
  بگذریم از اینکه عربستان و امارات و قطر و مراکش و بحرین و کویت همه از اسرائیل برای سرکوب ملاهای تروریست متجاوز بارها درخواست کمک کرده اند . اسرائیل نمی تواند بنشیند ملاهای روسی بروند جولان و لبنان و موشک و بمب بزنند به اسرائیل و تروریست بفرستند در کشورشان بمب گذاری !
  حق قانونی دارند که از امنیت کشور کوچکشان در برابر این بازیهای روسی لنینیستی اخوندی هر جا که ممکن باشد دفاع کنند .

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست