علم و دانش

واکسن آکنه یک گام به ساخته شدن نزدیک تر شد!

دانشمندان یک گام دیگر به توسعه و ساخت واکسن آکنه نزدیک تر شده اند. در مقاله منتشر شده در نشریه Investigative Dermatology، گروهی از دانشمندان برای اولین بار نشان دادند که چگونه یک نوع سلول تولید شده در بدن، به باکتری پوستی که سبب التهاب و ضایعاتی مانند آکنه می شود، پاسخ داده و التهاب را کاهش می دهد.

با اینکه آکنه، مرگبار نیست، اما می تواند تاثیر منفی بر سلامت روانی فرد بگذارد. زیرا پنهان کردن و پوشاندن آن به هیچ وجه آسان نیست. آکنه و دیگر ضایعات پوستی فرد را به اضطراب، کاهش اعتماد به نفس و در موارد شدیدتر افسردگی دچار می کند. آکنه به طور معمول در دوران نوجوانی ظاهر می شود، اما گاهی اوقات در بزرگسالی نیز ادامه می یابد.

دکتر چون مینگ هوانگ، از دپارتمان پوست دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو می گوید: <یافته های ما پس از تایید نهایی در پی آزمایش بالینی در مقیاس بزرگ، تاثیر بالقوه ای در زندگی میلیون ها فرد مبتلا به آکنه خواهند گذاشت. در حال حاضر داروهای موجود برای آکنه، مانند رتینوئید و آنتی بیوتیک ها، چندان موثر نیستند و عوارض جانبی ایجاد می کنند.>
طبق گفته دانشمندان، این واکسن می تواند یک باکتری شناخته شده به نام Propionibacterium acnes، که بر روی پوست انسان وجود دارد و سبب آکنه می شود را هدف قرار بدهد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0