اخباراخبار کانادا

والدین کانادایی موافق ماسک اجباری در مدارس 

کانادا- طبق نتایج به دست آمده از نظرسنجی اخیر پژوهشگران دانشگاه ساسکاچوان، والدین کانادایی خواهان اجباری بودن ماسک برای دانش آموزان و کارکنان مدارس می باشند. 

نظرسنجی مورد اشاره که توسط Canadian Hub for Applied and Social Research  انجام شده است، در فاصله 3 سپتامبر تا 28 سپتامبر به صورت تلفنی از 1000 کانادایی صورت گرفت. در این نظرسنجی در مورد نگرانی والدین از حضور فرزندان شان در مدارس در دوران پاندمی و همچنین نظر آنها در مورد لزوم یا عدم نیاز به اعمال سایر مقررات بهداشت عمومی در مدارس، پرس و جو شد. 

اکثر پاسخ دهندگان (89 درصد) واکسینه بودن خود را اعلام کردند. 81 درصد از والدین همچنین مدعی شدند که فرزندان 12 سال به بالای آنها نیز واکسینه می باشند. در واقع بیشترین موافقان استفاده اجباری از ماسک در مدارس، جزو این دسته از والدین بودند. 

70 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی نگرانی خود بابت شیوع کووید-19 در مدارس و 69 درصد نگرانی خود بابت شیوع آن در موسسات آموزش عالی را ابراز کردند. 

همانطور که می دانید، همزمان با بازگشایی مدارس در ماه سپتامبر، گردهمایی های اعتراضی بسیاری در مقابل مدارس کشور در مخالفت با اجباری بودن ماسک، برگزار شد. اما نظرسنجی اخیر حاکی از موافقت 78 درصد از والدین با استفاده از ماسک بود. 

البته میزان حمایت از این قانون در استان های Prairie (شامل آلبرتا، ساسکاچوان و مانیتوبا) به مراتب کمتر از سایر مناطق کشور بود. همچنین ساکنان این استان ها مخالفت خود با اعمال محدودیت ها و مقررات بهداشتی مضاعف را ابراز کردند.  

بیشترین موافقان ماسک اجباری در کلیه فضاهای سرپوشیده را انتاریویی ها تشکیل می دهند. 


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست