علم و دانش

والدین فرعون توتنخامن، خواهر و برادر بودند 

پژوهشگران به یافته های جالب و در عین حال منزجرکننده درباره خانواده  فرعون، دست یافتند. پدر او آخنتانن بود که در قرن چهاردم قبل از میلاد به پادشاهی رسید. اما هویت مادرش تقریبا ناشناخته بوده است. آزمایشات اخیر انجام شده بر روی نمونه DNA از مومیایی توتنخامن و سایر مومیایی ها نشان می دهد که او احتمالا یکی از خواهران آخنتانن بود. 

توتنخامن که با لقب King Tut شناخته می شود، یازدهمین فرعون مصر باستان از دودمان هجدهم می باشد که در 9 سالگی به پادشاهی رسید. او را بانی بازگشت مصریان از آیین آتونیسم (پرستش خدای خورشید) به آمونیسم می دانند. آرامگاه او در تاریخ 4 نوامبر 1922 در دره پادشاهان توسط هاوارد کارتر به صورت کم و بیش دست نخورده پیدا شد. از محل دفن او به عنوان یکی از مهمترین یافته های باستان شناسی در قرن بیستم میلادی یاد می شود. 

توتنخامن جوانی لاغر اندام و با قامت 167 سانتیمتر بود. او دندان های پیش بزرگی داشت و احتمالا از بیماری ژنیکوماستی رنج می برد. در ژانویه 2005، داده های سی تی اسکن مومیایی توتنخامن نشان داد که او لب شکافته بوده و احتمالا به طور خفیف مبتلا به کژپشتی بود. او در 19 سالگی بدون آن که جانشینی از خود به جا بگذارد فوت کرد. علت مرگ توتنخامن معمایی است که تا به امروز حل نشده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. منزجر کننده؟؟؟ ازدواج کوروش با خاله و یا ازدواج کمبوجیه با خواهرش هم منزجر کننده بود؟؟ رسم و رسوم دوران ها با هم فرق داره .
    ضمنا من میخوام بدونم بر چه اساسی فهمیدن که پدرش آخناتون بوده؟؟ مگه مومیایی اون پیدا شده که محتویات ژنتیکی این دو را تطبیق بدن؟؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

  • 9
  • 0