صفحه اصلی / مقالات / واقعیت های ناگفته درباره نیکی هیلی؛ سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد

واقعیت های ناگفته درباره نیکی هیلی؛ سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد

 

شهرت نیکی هیلی به عنوان یک فردی که موانع سیاسی را از سر راه بر می دارد، بر هیچ کس پوشیده نیست. او در سال 2010 با انتخاب شدن به عنوان اولین فرماندار زن کارولینای جنوبی تاریخ ساز شد. هیلی بار دیگر در سال 2017، پس از اینکه ترامپ او را به عنوان سفیر ایالات متحده در سازمان ملل معرفی کرد، مجددا در کانون توجه قرار گرفت.

بنابراین عجیب نیست که بسیاری از مردم خواهان یافتن پرسش های متعددی باشند که ذهن شان را به خود مشغول کرده است. چند واقعیت ناگفته در باره این سیاستمدار جمهوریخواه:


هیلاری کلینتون الهام بخش هیلی برای ورود به سیاست

افراد مختلف می توانند منبع الهام باشند. هیلی در مصاحبه سال 2012 خود با خبرنگار مجله Vogue اذعان کرد که هیلاری کلینتون، الهام بخش او به ورود به عرصه سیاست بود. مسلما، افشاگری هیلی بسیاری را متعجب کرد. زیرا به ندرت پیش می آید که یک محافظه کار یک لیبرال را الهام بخش خود توصیف کند.

این پیوند با توجه به اینکه هیلی و کلینتون هر دو سعی دارند به عنوان سیاستمدار زن در عرصه تحت سلطه مردان به موفقیت برسند، منطقی به نظر می رسد. هیلی پس از شنیدن سخنرانی سال 2003 کیلنتون در یکی از دانشگاه های محلی، احساس کرد که برای به چالش کشیدن جهان آماده است. اما آیا هیلی هنوز از کلینتون الهام می گیرد؟ جواب این سوال… نه است. او در گفتگو با خبرنگار Vogue، مارگارت تاچر، اولین نخست وزیر زن انگلستان را الگوی خود معرفی کرد. در حقیقت، هیلی این روزها خیلی کلینتون را نمی پسندد. پس از حضور نمایشی به اصطلاح طنز کلینتون در مراسم Grammy، هیلی با انتشار پیامی در رسانه های اجتماعی، بانوی نخست سابق آمریکا را متهم کرد که با حضورش برنامه را خراب کرده بود.

 

والدین نیکی هیلی مهاجر هستند

والدین او، آجیت سینگ و راج کور رانداوا، مهاجرانی هستند که یک امپراطوری عظیم چند میلیون دلاری را در آمریکا ایجاد کرده اند. پیش از مستقر شدن در آمریکا، زن و شوهر به کانادا مهاجرت کردند تا سینگ بتواند مدرک دکترای خود را دریافت کند. پس از کسب این مدرک در سال 1969، سینگ پیشنهاد تدریس رشته بیولوژی در یکی از کالج های کارولینای جنوبی را دریافت کرد. سیران سینگ (خواهر هیلی) می گوید که والدینش در حالی که تنها 8 دلار در جیب داشتند به کارولینای جنوبی رفتند.

سینگ و رانداوا، در آمریکا شرکت تولید پوشاک Exotica International را راه اندازی کردند. پس از فارغ التحصیل شدن نیکی از دنشگاه Clemson با مدرک حسابداری، هیلی به عنوان مسوول امور مالی در شرکت والدین اش مشغول کار شد.

هیلی می گوید: ما تنها در آمریکا می توانستیم اینقدر موفق باشیم. والدین من بیزنس شان را از اتاق پذیرایی خانه مان راه انداختند و 30 سال و اندی بعد، آن را به یک بیزنس چند میلیون دلاری تبدیل کردند.

 

رابطه هیلی همیشه با ترامپ خوب نبود

هیلی قبل از انتصاب به عنوان سفیر آمریکا در سازمان ملل، هدف حملات توییتری ترامپ قرار داشت. هنگامی که او در اکتبر 2016 گفت که طرفدار ترامپ (نامزد ریاست جمهوری) نیست، ترامپ با انتشار پیامی در توییتر نوشت: نیکی هیلی مردم کارولینای جنوبی را شرمسار کرد!
اگر چه مشخص نیست که چگونه هیلی و ترامپ به اختلافات پایان دادند، اما در حال حاضر به نظر می رسد که مشکلی بین شان وجود ندارد.

 


هیلی ادعا می کند که در کودکی قربانی آزار جسمی بود

اگرچه نیکی هیلی خود را زنی قوی معرفی می کند، اما در طول زندگی مشکلات زیادی را تحمل کرده است. او در سخنرانی سال 2013 خود در رابطه با آزار کودکان در کارولینای جنوبی، از تجربه شخصی اش صحبت کرد.

هیلی گفت که آزارهای جسمی او پس از آن آغاز شد که مادرش از دو همسایه شان خواست که از او نگهداری کنند. وقتی یک روز هیلی با آثار کبودی به خانه بازگشت، راز آزارها برملا شد. همسایه های خبیث قبل از اینکه با قانون مواجه بشوند، از خانه نقل مکان کردند.

نیکی هیلی با مذهب سیک بزرگ شد
هیلی قبل از گرویدن به مسیحیت در 24 سالگی، به مذهب سیک معتقد بود؛ سیکیزم که یکی از 5 دین عمده جهان می باشد. او علیرغم پیروی از آموزه های این مذهب در دوران کودکی و نوجوانی، بعدها به چند دلیل موجه آن را برای خود مناسب ندانست.

او ابتدا با درک زبان سیکیزم مشکل پیدا کرد. این مانعی بود که باعث شد نتواند به طور کامل با مذهب اش ارتباط برقرار کند. هنگامی که هیلی با همسرش مایکل هیلی آشنا شد، به مسیحیت علاقمند شد و در مصاحبه سال 2012 با Christianity Today در باره تکامل صحبت کرد. هیلی گفت: زبان مذهب ام را نمی فهمیدم. وقتی با مایکل آشنا شدم و درباره تشکیل خانواده و نحوه تربیت فرزندان مان صحبت کردیم، دانستم که رفتن به کلیسا و گوش دادن به سخنان پدر روحانی می تواند راهنمای مان باشد.

هیلی همچنان هر از چندگاه یک بار در مراسم سیک ها شرکت می کند و به نحوه تربیت خود افتخار می کند. نیکی می گوید: من و همسرم مسیحی هستیم، اما هیچ انتقاد و نظر منفی درباره نحوه تربیت من نداریم.

 

هیلی به دلیل هندی بودن از مسابقه زیبایی اخراج شد

هیلی به عنوان یک آمریکایی- هندی تبار، سهم عادلانه خود از نژادپرستی را تجربه کرده است. او در کودکی و بزرگسالی با تبعیض روبرو شده است.

هیلی 4 ساله و خواهر 8 ساله اش به دلیل هندی تبار بودن، از مسابقه زیبایی اخراج شدند. در شب مسابقه، داورها از شرکت کنندگان سفیدپوست خواستند که یک طرف صحنه بایستند. از کودکان سیاهپوست نیز خواسته شد که در طرف دیگر بایستند. در حالی که هیلی و خواهرش در وسط صحنه به تنهایی ایستاده بودند. داورها سپس به هر کدام یک دفتر نقاشی و مداد شمعی جایزه دادند و آنها را از روی سن پایین آوردند. البته قبل از این کار به نیکی اجازه دادند که ترانه ای که حفظ کرده بود را بخواند!

نیکی در سال 2004 و هنگامی که خود را برای ورود به مجلس نمایندگان کارولینای جنوبی نامزد کرد، با برخورد تبعیض آمیز روبرو شد. در جریان کمپین انتخاباتی، فلایرهایی پخش شد که در آن هیلی به عنوان یک زن هندی/بودایی/خانه دار، معرفی شده بود. در حالی که رقیب او، مرد سفیدپوست/مسیحی/صاحب بیزنس توصیف شده بود.


نیکی هیلی از مخالفان پرچم کنفدراسیون می باشد

پس از تیراندازی مرگبار و کشته شدن 9 آمریکایی- آفریقایی تبار در کلیسایی در چارلستون / کارولینای جنوبی، نیکی هیلی دستور پایین آوردن پرچم کنفدراسیون از ساختمان ایالتی را صادر کرد. او پس از انتشار عکسی از مهاجم مسلح (دیلان روف) با پرچم کنفدراسیون، این تصمیم را گرفت. روف در پیام هایش، برده داری را تحسین کرده و برای ایجاد <جنگ نژادی> تلاش می کرد.

hamidreza-safipour

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *