مقالاتمقالات اجتماعی

واقعیت های تلخ در مورد قاچاق کودکان

آرجوآن والیا- کالکتیو اولوشن

افشای حلقه های سوءاستفاده از کودکان در سطوح بالای مقامات آمریکایی

رابرت دیوید استیل مشاور ارشد نهاد شخصیت شناسی، مقام بلندپایه پیشین سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سی آی ای/ CIA )، از بنیانگذاران بخش فعالیت های اطلاعاتی سپاه تفنگداران دریایی آمریکا، تفنگدار دریایی پیشین، و…، به سبب دهه ها اشتغال در حوزه های گوناگون کاری بی تردید در مورد آنچه در عمیق ترین لایه های دولت و مجموعه صنعت ارتش می گذرد، آگاهی هایی دارد. بنابراین ما  باید جهت مطلع شدن از حقایق به اظهارات اینگونه افراد گوش فرادهیم. زیرا به قطع و یقین می دانیم، سی ان ان با آنها مصاحبه نمی کند.

وی اخیرا یکی از چندین فرد معتبری بوده است، که از درون سیستم حاکم آگاهی ایجاد می کنند. همچنین در مورد مسایلی سخن می گویند، که رسانه ها همچنان آنها را نادیده می گیرند. یکی از این مسایل قاچاق کودکان و سوءاستفاده از آنها می باشد. مساله ای که از هنگام انتخابات 2016 در آمریکا و به موازاتی که روشن می شود نخبگان جهانی در اینگونه فعالیت ها دست داشته اند، و این دست داشتن از مدت های مدیدی پیش در جریان بوده، نظرها را به شدت به خود جلب کرده است. اما ما تنها اخیرا شاهد آنیم، که این مسایل اندک اندک سر از رسانه ها درمی آورند. چرا؟ زیرا صاحبان این شبکه های خلافکاری و منتفع شوندگان از آنها در فعالیت هایی که در این نوشتار به آن پرداخته می شود، دخیل بوده اند.

فراسوی صرف سوء استفاده

آقای استیل در این مورد که چگونه قاچاق کودکان مساله ای فراسوی صرف سوءاستفاده است، در یک نوار ویدیویی توضیح می دهد. به گفته وی این قاچاق شامل فروش اعضای بدن کودکان، بزرگ کردن برای سوءاستفاده در مراسم، تولد بدون شناسنامه، شکنجه، به بردگی گرفتن، کنترل فکر، و موارد بیشتر دیگری، می شود.

خوشبختانه اندک اندک اطلاعات مربوطه دارند، به شکلی بی سابقه از رسانه های سنتی رایج سر در می آورند. یکی از این نمونه ها گزارش بخش خبر شبکه تلویزیونی ان بی سی در مورد در میان بودن پای هیلاری کلینتون در لاپوشانی یک حلقه بزرگ بچه بازی (میل جنسی به کودکان) در قلب وزارت خارجه (آمریکا) است.

 

 

هر زمان هم که پای واتیکان به میان می آید، رخدادهای دردناک در این مورد نیز خود را نشان می دهند. کمااینکه هم اینک جرج پل دست راست پاپ دارد به سبب دست درازی های جنسی محاکمه می شود. همچنین برادر پاپ در صف مقدم حلقه بزرگی از بچه بازها قرار دارد، که فاش شده صدها پسربچه را شکنجه می کردند، و مورد سوءاستفاده جنسی قرار می دادند.

سینتیا مک کینی نماینده کنگره هم در مورد آنچه در مجموعه ارتش جریان دارد، فاش ساخت که دانلد رامسفلد با شرکت مقاطعه کاری خصوصی داین قرارداد می بست، که با قاچاق زنان و کودکان مرتبط بود. سال ها بعد پای یکی از تیمسارهای بلندپایه که رابط این شرکت و ارتش آمریکا بود، در سوءاستفاده جنسی از دختران نوجوان به میان کشیده شد. این رشته سر دراز داردددددددددددددددددددد!

چرا ما در این مورد آگاهی کسب می کنیم؟

البته که این اطلاعات تلخ و تیره به نظر می رسند. اما اگر ما آنها را نادیده بگیریم و تظاهر کنیم که چنین رخدادهایی اتفاق نمی افتند، چگونه می توانیم به بهبود وضعیت موجود کمک کنیم؟ البته در ابتدا باید توجه داشت که ارائه توأم با انتقاد، داوری و خشم چنین اطلاعاتی، ما را به سوی احساساتی شدن سوق می دهد، که تنها سبب تضعیف روحیه و ناامیدی مان می شود. در حالی که اگر با بی طرفی آنها را به صورت حقایق ارائه دهیم، می توانیم آگاهی پیدا کنیم که چگونه می شود راه را برای شمار بیشتری از بازماندگان این خلافکاری ها، لودهندگان خطاکاران، و شهود مربوطه باز نماییم، تا پا پیش بگذارند و اطلاعات خود را ارائه بدهند.

وقتی چنین چیزی اتفاق بیفتد، اقدامات عملی آغاز می شود. بعنی عملکردی که هم اینک از سوی نهاد مورد اشاره شاهد آن هستیم. بنابراین اگر می خواهیم بدانیم با این اطلاعات چه کنیم، پاسخ این است که باید آنها را با دیگران در میان بگذاریم. به این ترتیب سخنگوی کسانی باشیم، که هنوز صدای شان به گوش دیگران نمی رسد. زیرا از این راه است که می توانیم با خودآگاهی جهانی را به دیگران نشان بدهیم، که در آن چنین چیزهایی رخ می دهند. در واقع باید بسیار فراتر از احساسات وارد عمل شویم، تا بتوانیم دیدگاهی منطقی به وجود بیاوریم، که به حل اینگونه معضلات کمک کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *