علم و دانش

واقعیت هایی درباره کره شمالی کمونیست که از جهانیان پنهان نگه داشته شده

 

در حالی که مردم کره شمالی با خطر وقوع خشکسالی و قحطی روبرو می باشند، کیم جونگ-اون رهبر دیکتاتور آن کشور با آزمایش های هسته ای فخرفروشی می کند. جهانیان اطلاعات اندکی درباره آنچه واقعا در آن کشور در حال وقوع است، دارند. در واقع رژیم حاکم بر کره شمالی نهایت سعی خود را برای جلوگیری از درز واقعیت ها به خارج به کار می گیرد. 

 

 

1-تولید ناخالص داخلی (GDP) کره شمالی پایین ترین در جهان می باشد. این کشور پس از سومالی جنگ زده، فاسدترین اقتصاد جهان را دارد. 

 

 

2-هزینه های نظامی کره شمالی سر به فلک می زند. این در حالیست که اکثر شهروندان کره شمالی در فقر زندگی می کنند. کره شمالی 33 درصد تولید ناخالص داخلی اش را صرف هزینه های دفاعی می کند. تنها برای مقایسه بد نیست بدانید که هزینه های دفاعی آمریکا 3.2 درصد GDP است.

3-مقامات کره شمالی ادعا می کنند که 100 درصد مردم کره شمالی باسواد می باشند. 

4-کره شمالی به جای تقویم میلادی از تقویم Juche  که مبدا آن روز تولد کیم ایل سونگ (رهبر انقلاب کره) یعنی 15 آوریل 1915 است، استفاده می کند. به این ترتیب امسال در کره شمالی، سال 105 است! 

 

5-تنها نخبگان و مقام های دولتی در پایتخت کره شمالی یعنی پیونگ یانگ زندگی می کنند. 

6-مقام های دولتی کره شمالی در محله Mansudae پیونگ یانگ که از آسمانخراش های لوکس با آسانسورهای در حال کار تشکیل شده است، زندگی می کنند.

7-در این کشور کمونیستی و فقیر، بازار سیاه کالاهای لوکس رونق دارد. 

 

8-زندگی مرفه و خوشگذرانی مقامات در رستوران های لوکس پیونگ یانگ، در حالی که اکثریت مردم از سوء تغذیه رنج می برند، واقعیتی تلخ است. 

 

9-بزرگترین ورزشگاه جهان با گنجایش 150 هزار نفر در پیونگ یانگ قرار دارد. 

10-مالکیت تلفن همراه خارجی در این کشور جریمه دارد و فرد را برای چند سال راهی اردوگاه های کار اجباری می کند.

11-درآمد اکثر مردم کره شمالی معادل 2 تا 3 دلار در ماه است. 

12-صدها هزار کره ای در اردوگاه های کار اجباری بسر می برند. سازمان ملل تعداد این افراد را بین 150 هزار تا 200 هزار نفر برآورد می کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

 1. دو هشدار به شورای مدیریت گذار:
  بنده به هیچ حزب و گروه جدید اعتمادی ندارم . چون ما هم شاه داریم برای سلطنت طلبان ، هم رئیس جمهور برگزیده یازده و نیم میلیون داریم برای جمهوری خواهان ، هم یک سازمان نیرومند سانترال دموکرات داریم برای انهایی که با لیبرال دموکراسی و مشروطه سلطنتی مخالفند و به تشکیلات و سندیکا و رهبری چند نفر اعتقاد دارند . اشتباه نکنید زیر چتر هر کدام از اینها بروید معنی ان این نیست که انها را دربست قبول دارید یا در اینده مردم ایران حق ندارند غیر از انها برگزینند ، این به این معنی است که ائتلاف می کنید برای پرهیز از پاره پاره شدن و صرف نیرو جهت نابودی همدیگر به جای سرنگونی رژیم . چرا باید یا رضا پهلوی ، یا بنی صدر ، یا مجاهدین خلق را در حال حاضر با حفظ تفاوت نظرها ، و حتی عملکردها ، به عنوان یکی از سه محور عمده در ایران فعلا پذیرفت تا اینکه بعدا با تشکیل مجلس مؤسسان همه سلیقه ها و تفاوت های بینش و روش ها امکان بروز و به رای مردم گذاشته شوند ؟ چون تاریخ احزاب در ایران در صد سال گذشته نشان داده است که همه احزاب وگروه ها و فعالین سیاسی از راست تا چپ با نفوذ عوامل مارکسیست روسی (حزب توده ، فدایی) در انها تبدیل به سازمانی بی خاصیت ، در هم پاشیده و عقیم شده اند که در خدمت منافع روس ها در امده . اما این سه جریان سابقه دار ( پهلوی ، بنی صدر ، مجاهدین ) از دستبرد این افیون روسی در امان مانده و شناخته شده هستند و هیچ کدام روسی نیستند و در ۴۰ سال گذشته تغییر مسیر نداده اند . هر سه از اول خواهان سرنگونی رژیم ملاها بوده اند و هر سه رای یا اعتماد قشر وسیعی از ایرانیان را پشت سر دارند ، هر سه با سیاست های امریکا ستیز و ضد اسرائیلی ملاها مخالفند. بکه نگرانی هایی در مورد دیکتاتور شدن شاهزاده ، اسلامی شدن بنی صدر ، تروریست شدن مجاهدین هست . اما این در مورد همه صادق است ، سابقه این افراد و مواضع رسمی انها نشان میدهد که دموکرات تر بودن از شاهزاده ، مردمی تر بودن از بنی صدر و مبارز تر بودن از مجاهدین در هیچ یک از این سازمانها و گروه های قلابی که اکثرا شناخته شده هم نیستند ، مواضع اصلی انها با ملاها و روسیه و فدایی و توده ای هم خوانی و نزدیکی غریبی دارد ، هیچ کدام انها علیه روسیه به وجود اورنده و حفظ کننده ملاها و پیش برنده انها به سوی نابودی ایران و عربستان و عراق و یمن و … برای یکه تاز کردن امریکا در نفت و گاز و منطقه و فروش اشغالهای نظامی ، مواضع روشنی نگرفته اند ، با امریکا ستیزی و دشمنی بی دلیل با اسرائیل خامنه ای و مارکسیست ها هم هیچ مخاکفتی نکرده و نمی کنند .
  ۱) شورای مدیریت گذار باید با امریکا و اسرائیل وارد مذاکره شود ، نه همسایه ها ! چون ملاها با همسایه ها حاضرند مذاکره کنند و می کنند ، شما عملا بازوی سیاست خارجی خامنه ای و روحانی هستید مثل اتحاد جمهوری خواهان و ققنوس و فرشگرد ؟ خامنه ای می خواهد با عربستان پادوی امریکا در منطقه مذاکره کند و خواهد کرد حتی اگر خمینی گفته باشد که ا نها با صدام ممکن است یک روز مذاکره کنند اما با عربستان هرگز !
  اما او می گوید مذاکره با امریکا و اروپا سم است ! ایا شما از دستور او تبعیت میکنید یا در میان شما جاسوسان سیاه کلیست فدایی هستند و شما را محدود می کنند ؟
  ۲) شورای مدیریت گذار باید با رضا پهلوی ، بنی صدر و مجاهدین بدون پیش شرط و قید و شرط وارد مذاکره شده و نظر نسبتا همراه انها و ائتلاف با انها را وزنه تعادل و تعامل خودش کند در این ماموریتی مهم و فراگیر که بالای سر درش نوشته . اگر شما می توانید با دشمنان ایران مثل روس ها وعربها و رقبایی مثل ترکیه و پاکستان و کشورهای اسیای مرکزی و کشوری مثل افغانستان که معلوم نیست توسط چه گروهی یا کسی اداره می شود ، مذاکره کنید ، چه گونه است که با کسانی که روی هم اکثریت و شاید بتوان گفت تمام مردم ایران را شامل می شوند ، برنامه مذاکره ندارید ، یا نمی توانید انها را متقاعد کنید که با شما ائتلاف کنند ؟ سوال مهمتر فورا بعد از ان می اید که فردا با اینها چه میکنید ؟ اگر حتی شانس موفقیت بدون همراهی انها را داشته باشید ، فردای پیروزی می خواهید مثل ملاها انها را حذف ، خفه ، و سرکوب کنید ؟ بدیهی است که اگر جواب مثبت است مردم ایران یک خامنه ای با کراوات و مشتی مهملات دیگر با همان نتیجه ( روسی بودن ، فاشیست بودن ، فاسد بودن ، خود را عقل کل و مخالفین و منتقدین را جاسوس امریکا و اسرائیل دانستن ، حیف و میل اموال مردم ایران برای بقای رژیم خود ، …) نمی خواهند .

 2. why all Farsi Media cover up for Putin and do not post this
  https://news.gooya.com/2019/10/post-30782.php
  در غرب هر وقت عده ای زیادی زل میزنند ” zoom” می کنند روی جزئیات به طوری که ریشه اصلی و اصل مطلب گم می شود می گویند به تصویربزرگ “Big picture” نگاه کن .
  یک روزنامه ترکیه‌ای از برنامه پوتین برای منطقه خبر داد: اورو اسیا (محور مسکو ـ تهران ـ آنکارا)
  شما هم همین طور . اگر می خواهید به اصل مطلب پی ببرید این جزئیات را بگذارید داخل ان تصویر بزرگ اورواسیا که یک پژوهشگر ترک هوادار ان مشخص کرد و رسانه های فارسی که تحت کنترل سیاه کلیست ها و گوادلوپیست ها ، ملی مذهبی ها ، توده ای مصدقیست های روسی است ، به هر دری می زنند تا انرا پست نکرده و تحلیل هم نکنند ، انوقت می بینید که پازل سیاسی ۴۰ سال اخیر و بلکه ۴۰ سال قبل ان به چه شکلی حل می شود و همه چیز معنا دارد .
  ۱) خامنه ای تنها رهبری است در دنیا که هر نوع مذاکره ای با ترامپ را سم دانست ، و ملیجک او روحانی و سران سپاه گفتند اگر ما نفت صادر نکنیم هیچ کس دیگری نباید صادر کند ، خامنه ای گفت ما نرمال بشو نیستیم و ۴۰ سال بعد از این ۴۰ سال بهتر( روسی تر و ماجراجویانه ترو تروریستی تر و مداخله جویانه تر) خواهد بود.
  ۲) خامنه ای و مزدوران نادان و یا جاسوس او در همین ایام مرد خنجر دار و مرد تروریست هردم بیل عراقی مقتدا را که تا پریروز از اخور اینها می خورد ، تا دیروز آخور عربستان را چرب تر دید و از ان می خورد ، بعد سراغ آخور کمونیست ها رفت و دید که همان آخور ملاها است و کاه وجوی ان از روسیه می اید که اتفاقا در آخور عربستان هم بود ، پس برگشت به آخور اولی ! از همانجا بود که عراق که میرفت واسطه مذاکره ملاها با عربستان و امریکا و امارات شود ، یکدفعه منفور شد و دشمن . خوب قاسم برای همین است دیگر ، توجیه کننده هم کیهان شریعتمداراست ، اتش باری به فرموده پوتین در عراق و رسانه های فارسی در خارج شروع شد و راه حل هم همان اشغال سفارت امریکا بود که سیاه کلیست ها و ملاهای دست اموز انها و سپاه روسی خوب واردند .
  ۴) خامنه ای پس از ادم ربایی ها ، دزدیدن کشتی نفتی ، حمله تروریستی به عربستان که اربابش ایت الله العظمی پوتین قران به سر فرموده بودند اندر راستای افزودن قیمت در حال سقوط نفت به زمان هاشمی و خاتمی ۱۲ تا ۱۸ دلار ، با فرا خواندن و توجیه شتر سواران خنجر به دست یمنی (که حالا از سیلیکن ولی هم در تکنولوژی جلوتر و کروز می سازند و میزنند بالای هزار کیلومتر به یک هدف میله ای که از یمن هم قابل رویت با هیچ دوربینی نیست و امریکایی ها هم نتوانستند در سوریه اهدافی به این نازکی را بزنند با کروز های پیشرفته) بر گشت و همه چیز به دست سربازان ولی عصر روسی (با هدایت گلوسناس و رادارها و تجهیزات عالیجناب پوتین که ناوبری کشتی امارات را هم مختل میکنند ، و از حمله طبس تا به امروز در کار حفظ ملاها در برابر اقدامات امریکا سنگ اندازی و به ملاهای روسی دوپینگ تزریق میکنند ، هوایی ، زمینی ، جاسوسی ، راداری ، ایدیولوژیک ، خبری ، تفسیری )، انجام و به نام قاسم تمام شد .
  ۵) اگر عراق دموکراسی شود ، نفت بفروشد ، هر روز در گوشه ای از ان یک داعش اسیای مرکزی ، یک کرد تجزیه طلب توسعه طلب زمین خوار تا کنار دریای مدیترانه و همکار انتخابی اسد و ملای روسی ، یک تروریست اسلامیست مارکسیست شیعه ، یک آخوند تبه کار روسی ، … بمبی منفجر نکند ، قاچاق نکند ، فساد نومان کلاتورایی آخوندی ـ لنینیستی نکند ، در دعواهای اورو اسیا خودش را درگیر نکند ، از همسایه های ایرانی و سعودی در انجا توطئه روسی طرح و اجرا نشود ، چه می شود ؟ معلوم است ، دموکراسی گستری امریکا که در کره جنوبی جواب داد ، اینجا موفق می شود . همانگونه که کره جنوبی ستاره درخشانی است که سوسیالسیم واقعا موجود و مارکسیسم روسی چون خاری در گلو دهه ها است از وجود ان رنج میبرد و هیچ توجیهی ندارد که چرا کره شمالی کمونیست اینقدر فقیر ، فاسد ، عقب مانده و موشک باز است اما کره جنوبی چنان ، این نسخه درمیان مسلمانان خاور میانه که در اثر بازیهای روسیه و فاشیست ها و تروریست های دست ساز انها و متحدین فاسد انها تبدیل به برهوت شده ، یک الگوی مناسب پیدا میکند که همه جای ملاهای روسی و پوتین و طرح اورو اسیای او و مهمتر از همه سیاه کلیسم روسی و گوادلوپیسم روسی را دیگر روضه کربلا نخواهند داشت . تصور کنید این همه تروریست سیاه کلیست و مارکسیست روسی که در غرب سالها است به یمن وجود ملاهای روسی و بازیهای اورو اسیای پوتین و تروریست های ساخت او ، کنگر خورده و لنگر انداخته و رسانه فارسی زبان روسی زده و در همه تشکیلات تینک تنک و روزنامه های ازاد غرب خزیده برای مردم ایران نسخه سوریه ، کره شمالی و کوبا می نویسند اما خودشان در پاریس و برلین و واشینگتن و استکهلم و امستردام و … از مواهب زندگی امپریالیستی کاپیتالیستی مثل بچه های اخوندها برخوردار هستند ، چه باید بکنند ؟ بروند روسیه که حوادث خانه دایی یوسف بر سر زنهای انها بیاید ؟ یا کشور ملاها که منتظر جواز نشر کلنل بمانند ؟ یا کوبا که دختران انها برای زندگی عادی مجبور به تن فروشی به توریست های امپریالیست بشوند ؟ میبینید که راه حلی برای انها نیست . پس باید ۴ کشور بزرگ تولید کننده نفت جهان در اغتشاش و اشوب فرو روند . هر کشوری که امریکا در انجا به نحوی حضور دارد تبدیل به جهمنی شود با حمایت و هدایت روس ها که تبحر بسیاری در زمین سوخته کردن و اشوب کردن دارند ، هیچ دموکراسی نیم بندی حتی مثل ترکیه نباید شکل بگیرد ، چون روس ها و اورواسیا توان روبرو شدن و ضربه خوردن از پیدایش یک اندونزی دیگر را هم ندارند تا چه رسد به کره جنوبی .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!