اخباراخبار کانادا

واریز اشتباهی 442.6 میلیون دلار اضافه به حساب کانادایی ها تحت برنامه حمایتی CERB

به گزارش هافینگتون پست، بر اساس مدارکی که این هفته در مجلس عوام بررسی شد، برای بیش از 221 هزار کانادایی به اشتباه دو برابر مبلغ تعیین شده در برنامه حمایتی دولت تحت عنوان CERB واریز شده است.

اداره کار و توسعه اجتماعی کانادا که با اداره درآمد (CRA)   به طور مشترک مدیریت این برنامه را بر عهده دارد، گفت این اشتباه در مجموع مبلغ 442.6 میلیون دلار به هزینه های این برنامه اضافه کرده است.

اداره کار در پاسخ به سوال آدام وان، نماینده لیبرال، اعلام کرد سرویس کانادا و CRA برای حل این مسئله و اطمینان از اینکه مبلغ واریزی برای افراد واجد شرایط بیش از میزان مجاز 12 هزار دلار طی 24 هفته تجاوز نمی کند، در حال همکاری هستند.

در این راستا، مبلغ وازیر شده اضافی یا به طور خودکار از حساب این افراد برداشت می شود و یا نامه ای مبنی بر چگونگی بازگرداندن پول به آنها ارسال خواهد شد.

دولت فدرال در آغاز بروز پاندمی این برنامه را به منظور تقویت  سیستم بیمه کار معرفی کرد که مدیریت آن در حیطه مسئولیت اداره درآمد کانادا قرار می گیرد.

 

 

اتاوا تا 12 جولای 20.9 میلیون درخواست برای دریافت این کمک را دریافت کرد و به گفته دولت حداقل 59.41 میلیارد دلار تحت این برنامه به متقاضیان واجد شرایط پرداخت شده است.

نرخ بیکاری در کانادا در ماه می به 13.7 درصد رسید اما با کاهش محدودیت ها در ماه ژوئن به 12.3 کاهش یافت.

63 درصد درخواست ها برای دریافت حمایت مالی برنامه CERB متعلق دو استان انتاریو و کبک بوده است.

بر اساس این برنامه،  متقاضیان خود- اشتغال یا شاغلینی که بر اثر پاندمی کار خود را از دست داده یا درآمد آنها کاهش یافته است، می توانند تا سقف 24 هفته به ازای هر هفته 500 دلار از دولت دریافت کنند.

اداره کار اعلام کرد تا 16 جولای، 46 هزار نفر به دلیل عدم احراز شرایط یا بازگشت به کار، کمک دریافتی را به اداره CRA پس داده اند.

از آنجا که اقدام برای این برنامه هم از طریق اداره کار و هم از طریق اداره CRA ممکن است، دولت برای جلوگیری از پرداخت دو برابر این مبلغ به متقاضیان، از اواسط آوریل شروع به چک کردن درخواست ها برای جلوگیری از تکرار آنها در دو سیستم مجزای این دو نهاد مسئول کرد. به این معنا که اگر متقاضی یک بار در اداره کار درخواست خود را ارسال کرده بود، نمی توانست درخواست خود را در CRA نیز ثبت کند.

دولت هفته گذشته با توجه به روند بازگشایی استان ها و به منظور حمایت از کسب و کارها، تغییراتی را در برنامه حمایت از پرداخت دستمزد ها ایجاد کرد که  هفته گذشته برای تصویب به مجلس عوام ارائه شد. بر اساس طرح پیشنهادی دولت برنامه حمایت از پرداخت دستمزدها تا پایان دسامبر تمدید شده و به کسب و کارهایی که با کمتر از 30 درصد کاهش درآمد مواجه بوده اند نیز تعلق می گیرد.

جاگمیت سینگ، رهبر حزب NDP، روز چهارشنبه در مجلس از جاستین ترودو درباره برنامه دولت برای ادامهCERB در پایان ماه آگوست سوال کرد که ترودو در پاسخی نه چندان شفاف گفت دولت به طرق مختلف به حمایت از مردم کانادا ادامه خواهد داد.

طبق برنامه ریزی اولیه، کمک مالی CERB برای کسانی که حداکثر مبلغ تعیین شده را دریافت کرده اند در پایان آگوست منقضی خواهد شد.

لایحه جدید دولت تحت عنوان سند C-20، همچنین شامل پیشنهادی مبنی بر پرداخت 600 دلار به افراد دچار ناتوانی های جسمی و ذهنی است که به گفته منتقدان در برنامه های حمایتی دولت در دوران پاندمی نادیده گرفته شدند.

سند C-20 روز سه شنبه در مجلس عوام تصویب، و برای تصویب نهایی به سنا ارائه شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید