مقالاتمقالات اجتماعی

هیولایی در جمع خانواده؛  پدر نمونه فرزندان خردسالش را به قتل رساند!

FBI می گوید که متیو کلمن، مربی موج سواری، فرزندانش را با نیزه ماهیگیری به قتل رساند. آیا اعتقاد او به فرضیه های توطئه QANON ، متیو را به ارتکاب این جنایت وحشیانه واداشت؟ 

***

در یک بعد از ظهر گرم در ماه جون، متیو تیلور کلمن جمعی از شاگردان موج سواری و خانواده های آنها و همچنین اعضای خانواده خودش را به پیک نیک در ساحل Arroyo Burro سانتا باربارا دعوت کرد. 

با فرا رسیدن غروب آفتاب، مربی 40 ساله، در حالی که دختر نوزادش راکسی را در آغوش گرفته بود و پسر 2 ساله اش کالئو میان ماسه ها مشغول بازی بود، دعای قبل از شام را خواند و از خداوند بابت نعمت های زندگی اش شکرگزاری کرد. او از خداوند خواست که فرزندان و همچنین سایر بستگانش را در پناه خود بگیرد. 

یکی از دوستان مت که در این پیک نیک حضور داشت به خبرنگاران گفت: یک عصر عالی را گذراندیم. مت همیشه برای سرگرم کردن ما برنامه داشت؛ 

اما دو ماه بعد، اتفاق وحشتناکی برای خانواده کلمن رخ داد؛ 

7 آگوست، همچنان که متیو و همسرش ابی، خود را برای یک سفر تفریحی آماده می کردند، متیو کالئو و راکسی را سوار اتومبیل مرسدس خود کرد و بدون ابی خانه را ترک کرد. در ابتدا ابی از این حرکت متیو متعجب نشد و گمان کرد که شوهرش برای انجام کاری بیرون رفته بود. اما وقتی تا صبح روز بعد از متیو و بچه ها خبری نشد، با پلیس تماس گرفت و گفت که شوهرش بدون صندلی مخصوص کودکان، آنها را سوار اتومبیل کرده بود. 

ابی به پلیس گفت که مشکلی با همسرش نداشت و متیو هرگز صدمه ای به فرزندانشان نمی زد! 

اما ابی سخت در اشتباه بود. به گفته پلیس، متیو کلمن فرزندانش را به شهر مرزی روساریتو در مکزیک (در فاصله 4 ساعته) برده و پس از گذراندن دو شب به اتفاق بچه ها در یک هتل، آنها را به مزرعه خارج از شهر برده و هر دو را با شلیک نیزه ماهیگیری به قلب شان به قتل رسانده بود. سپس اجساد را به همراه اسلحه در یک چاله انداخته و با پتوی آغشته به خون متعلق به بچه ها به هتل بازگشته بود. 

صاحب مزرعه که اجساد را پیدا کرده بود، بلافاصله موضوع را به پلیس مکزیک گزارش کرد و آنها نیز FBI را خبر کردند؛

کلمن چند ساعت بعد در حین ورود به آمریکا بازداشت شد؛

به گفته FBI او داوطلبانه با ماموران صحبت کرد و به قتل فرزندانش اعتراف نمود. متیو کلمن در عین حال گفت که از QANON و فرضیه های توطئه الهام گرفته بود؛

او به پلیس گفت که با به قتل رساندن فرزندانش، جهان را از وجود دو هیولا پاک کرده بود؛ زیرا همسرش ابی DNA هیولا را داشت و آن را به فرزندانشان منتقل کرده بود؛ پلیس متیو کلمن را با دو اتهام قتل عمد روبرو کرده است. مجازات قتل عمد، حبس ابد می باشد؛

خشونت به کار رفته در این جنایت، افرادی که کلمن را می شناختند، شوکه کرده است. زیرا همه او را پدری مهربان و نمونه می دانستند. 

***

متیو کلمن در سانتا باربارا شناخته شده بود، او که مردی بلند قامت با اندامی ورزیده بود، به عنوان سمبل موج سواران کالیفرنیایی تلقی می شد؛ 

کلمن و ابی دروگزما، در سال 2015 در یک گردهمایی موج سواران مسیحی با یکدیگر آشنا شدند، ابی پس از مراسم ازدواج آنها در سال 2017 پیامی را در رسانه های اجتماعی منتشر کرد و ضمن اعتراف به اینکه عاشق همسرش است، وجود متیو در زندگی اش را نعمت خواند. 

متیو و ابی پس از ازدواج در یک خانه سه خوابه کوچک، در نزدیکی ساحل مستقر شدند؛

راشل وودبی، یکی از شاگردان متیو می گوید: او عاشق ابی و بچه ها بود. یک شوهر و پدر نمونه؛ 

زوج جوان در اکتبر 2018، ورود پسرشان کالئو اسکای به جهان را خوش آمد گفتند، سپس در سال 2020 صاحب دومین فرزندشان شدند. دوستان خانوادگی آنها هرگز جز کلمات محبت آمیز درباره بچه ها، چیزی از زبان متیو نشنیدند. 

اما طی ماه های اخیر، دوستان خانوادگی شاهد تغییر خلق و خوی متیو بودند. با اینکه او در صحبت هایش کماکان از همسر و فرزندانش تعریف می کرد، اما در عین حال از فرضیه های توطئه QANON و اینکه دولت شیطان پرستی را ترویج می کند نیز صحبت می کرد. متیو معتقد بود که آمریکا، بشریت و جهان در معرض نابودی است. 

***

پلیس نمی داند که انگیزه متیو از کشتن فرزندانش چه بود، اما دادستان احتمال دچار شدن او به جنون آنی را بررسی می کند. کلمن هم اکنون در حال گذراندن آزمایشات تشخیص سلامت روانی است. 

او در بازجویی 9 آگوست در حضور ماموران FBI شیوه قتل فرزندانش را شرح داد و گفت که چگونه اول راکسی و سپس کالئو را به قتل رسانده بود، وقتی کالئو، علیرغم فرو رفتن نیزه در قفسه سینه اش، به تقلا ادامه داد، متیو چند نیزه دیگر را به سوی او شلیک کرد. 

ابی هنوز از شوک واقعه خارج نشده است و به گفته دوستان و اعضای خانواده، از درون شکسته و خرد شده است؛

او هرگز تصور نمی کرد که متیو در ذهن خود چنین داستان هایی را بپروراند و معتقد است که همسرش دچار جنون آنی شده است.؛

ابی در حال حاضر فقط یک آرزو دارد، اینکه چهره به چهره متیو بنشیند و بپرسد: چرا؟!


برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. تورو خدا خبرهای خوب بنویسید این اخبار بیشتر آدم رو پر از استرس و تشویش و از اجتماع بیزار میکنه ما اندازه کافی از تلویزیون و شبکه های اجتماعی کشته کشتار و قتل و جنایت میبینیم نمیدونم قصد تکرار این همه جنایت و نسل کشی چیست و نیت شماها و دولتها از این همه تکرار خشونت چیست واقعا متاسفم

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست