علم و دانش

هوش مصنوعی به تصاویر قدیمی جان می‌ بخشد

 

یک ابزار جدید هوش مصنوعی به بازار آمده است که تصاویر ثابت را به شکل واقع ‌بینانه ‌ای به فیلم متحرک تبدیل می‌ کند. برخی کاربران آنلاین آن را <مستعد فساد و سوء‌استفاده> ارزیابی کرده‌ اند.

هوش مصنوعی <نوستالژی عمیق> (Deep Nostalgia AI) که توسط شرکت شجره ‌نامه <مای‌هریتج> (MyHeritage) ساخته شده است، به مردم اجازه می‌ دهد که عکس‌ های قدیمی را به فیلم متحرک تبدیل کند. اما استفاده از فنا‌وری <جعل عمیق> همچنین سوالاتی را درباره حریم و امنیت خصوصی ایجاد کرده است.

مای‌ هریتج هدف ابزار پیشرفته خود را <جان‌ بخشیدن به تاریخچه خانوادگی از طریق تولید تصاویر واقع‌ گرایانه از نحوه حرکت و نگاه افراد داخل عکس‌ های قدیمی> توصیف می‌ کند. نتیجه کار، یک انیمیشن ویدیویی کوتاه و با کیفیت بالا از چهره فرد در یک عکس قدیمی است که می ‌تواند لبخند بزند، چشمک بزند و حرکت کند.

نمونه‌ هایی از انیمیشن‌ های بستگان مردم و همچنین شخصیت‌ های تاریخی مانند ناپلئون بناپارت و اسکندر کبیر در شبکه‌ های اجتماعی منتشر شده است.

برای استفاده از این ابزار، مای‌ هریتج از مردم می‌ خواهد که با یک آدرس ایمیل ثبت نام کرده و با سیاست حفظ حریم خصوصی آن موافقت کنند. سپس کاربر باید یکی از عکس‌ های خانوادگی خود را بارگذاری کند تا هوش مصنوعی نوستالژی عمیق روی آن اعمال شود.

 

 

مای‌ هریتج همچنین با یک فیلتر واضح‌ سازی کیفیت تصویر اصلی را بهبود می ‌بخشد. همچنین این ابزار قادر است با استفاده از الگوریتم شناخت عمیق، عکس‌ های سیاه و سفید را رنگ‌ آمیزی کرده و به عکس‌ ها تار وضوح بخشد.

یک کاربر توییتر به نام گارت همفریس نوشت: در مقابل این فناوری احساس دوگانه ‌ای دارم. جنبه‌ هایی از آن جالب است، اما مسایل بالقوه امنیتی آن نیز ترسناک است.

در سال 2018 اطلاعات شخصی بیش از 92 میلیون کاربر این سایت به سرقت رفت. مای‌ هریتج سعی کرده است در بخش سوالات متداول این سایت به نگرانی‌ های مربوط به استفاده از فناوری جعل عمیق پاسخ دهد. در وب ‌سایت این شرکت آمده است: این ویژگی برای استفاده نوستالژیک؛ یعنی جان دادن به تصاویر اجداد درگذشته، خلق شده است. برخی از افراد این قابلیت را دوست دارند و آن را جادویی می ‌دانند، در حالی که برخی دیگر آن را هراس ‌آور می‌ دانند و از آن بیزارند. این موضوعی بحث ‌برانگیز است و حفظ بی ‌تفاوتی در قبال آن دشوار است.

دولت بریتانیا اکنون در حال بررسی قانونی است که ساخت فیلم‌ های جعلی بدون رضایت افراد را غیرقانونی می‌ داند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

 1. https://news.gooya.com/2021/03/post-49633.php
  صفحه نخست » اجازه دارم سوال کنم با امضا گذاشتن زیر بیانیه «نه به جمهوری اسلامی» چه نتیجه ای می خواهیم بگیریم؟؛ ف. م. سخن
  https://news.gooya.com/2021/03/post-49680.php
  صفحه نخست » وقتی شاهزاده رضا پهلوی دچار سوء تفاهمی عجیب می شود!؛ ف. م. سخن
  https://news.gooya.com/2021/03/post-49678.php
  صفحه نخست » “رضا پهلوی در صحبتهایی غیرمنتظره معادلات همه را به هم ریخت”
  https://www.radiofarda.com/a/why-saying-no-to-islamic-republic-is-widely-heard/31153689.html
  «نه به جمهوری اسلامی»؛ پاسخی به استمرارطلبی و امکان سوریه‌ای شدن ایران
  https://www.akhbar-rooz.com
  در مورد “کمپین نه به جمهوری اسلامی” – شهره قنبری
  https://news.gooya.com/2021/03/post-49676.php
  صفحه نخست » نظامیانی که معمولا کودتا می‌کنند
  https://www.akhbar-rooz.com/
  بیانیه هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر): “نه” به جمهوری اسلامی، از کدام سو؟
  https://kayhan.london/fa/1399/12/26/
  نیوزویک: پیام #نه_به_جمهوری_اسلامی به جو بایدن؛ آنچه را می‌دانید در عمل به رسمیت بشناسید: مانع اصلی خود جمهوری اسلامی است!
  ———————————————————————————–
  یک بیانیه ، یک دعوت ، جمعیتی از انواع مدعیان مبارزه با نظام ولایت فقیه بعثی روسی ملاها ، هزاران تفسیر و تحریف و مصادره به مطلوب و تشکیک و توجیه و فرافکنی و حمله .
  داستان همان داستانی است که از ۱۵۰ سال پیش در ایران با جنبش مشروطه اغاز شد. بین شهریور ۱۳۲۰ تا ۱۳۳۲ با پیدایش مارکسیسم لنینیسم در ایران و جایگزینی ان به جای فراماسونری روسیه ۳۰۰ ساله در ایران شدت و سرعت بیشتری گرفت ، از ۱۳۴۱ همزاد ارتجاعی “امریکا ستیز” خود را یافت ( ملاهای روسی و اسلام مارکسیستی به صحنه امدند و ارتجاع سیاه سنتی انگلیس را به حاشیه بردند) ، انواع گروه های تروریستی به صحنه امدند که یا مارکسیست لنینیست بودند یا مارکسیست اسلامی ، دوران درخشان امریکایی شاهنشاه میوه داد در ۵۰ تا ۵۷ ایران را به اوج ترقی رسانید ، در ۵۶ شوروی با به کار گیری ابزارهای جاسوسی که در نزدیک به ۴ دهه در همه جا نفوذ داده بود ( توابان توده ای در حکومت شاه ، روشنفکران و نویسندگان و هنرمندان و شعرا و روزنامه نگاران توده ای در میان الیت ایران ، ملاهای روسی و مارکسیست های اسلامی در مساجد و کانون های فرهنگی مذهبی ، توده ای های نقابدار در میان ملیون ) از بالا و پایین حکومت مدرن توسعه محور قدرتمند شاهنشاه اریامهر در مدار امنیتی امریکا و اسرائیل را محاصره کردند .
  انقلاب طبقه متوسط شهری آغاز شد با ازادیهایی که اموزگار داد و دولت حقوق بشری کارتر بر ان تاکید داشت . انقلابی که وقوع ناگزیر انرا هر جامعه شناس و تحلیل گر سیاسی می توانست از پاشنه اشیل حکومت مدرن شاه ( نبودن دموکراسی و احزاب ملی ، مشروطه نبودن حکومت ) انتظار داشته باشد ،
  چون نمی شد مثل امریکا وا روپا بود (و یا حتی کره جنوبی و تایوان) در اقتصاد و سیاست ، اما دموکراسی نداشت .
  یا باید مثل انها می شد ،
  یا مثل چین فقط اقتصاد را ازاد می کرد و سیاست را تک حزبی با سرکوب شدید امنیتی ـ نظامی ـ عقیدتی ، که شاه فقط تک حزبی را داشت ان هم در کنترل جاسوسان شوروی ، توابان توده ای بود . ابزار سرکوب توتالیتری را هم که یک ایدیولوژی یا مذهب سیاسی بود نداشت .
  نگاهی به انچه همین مزدوران روسیه ( مارکسیست های توده ای ، فدایی ، ملی مذهبی ، ماموران امنیتی ملاهای روسی ) در تمام مقاله های بالا در برابر دعوت شاهزاده لیبرال دموکرات پهلوی ، متحد امریکا ، علم کرده ا ند ،
  1) به قصد ایجاد انحراف ،
  2) خالی کردن ان از مفهوم لیبرال دموکراسی ،
  3) پر کردن ان با (دیکتاتوری پرولتاریا ، تئوری های روسی بعثی ، کاستروئیستی ، مارکسیستی بولیواری چاوز ، سیاه کلیسم ، شونیستی تجزیه طلب روسی ، پوتینیسم و اورواسیا) ، به منظور :
  A) حفظ ایران ملاها در مدار روسیه و امریکا ستیزانه فعلی ،
  B) و یا تغییر ان به یک نظام سرکوبگر تر میلیتاریستی سپاهی روسی (میانمار ، السیسی) ،
  C) یا جایگزین کردن ان با یک نوع مارکسیسم لنینیسم روسی توتالیتر (تره کی ، کاسترو ، کیم )،
  D) یا تعویض چند چهره و اوردن انواع امتحان شده مارکسیست های اسلامی روسی (موسوی و نبوی و خوئینیها) ،
  در جهت منافع روسیه ، سوریه ، ونزوئلا ، تروریست های عرب و کرد و ارمنی و ترک هم پیمان روسیه
  به خوبی اشکار است .
  تیر خلاص زن ساواما بچه مرشد سرکوهی به شاهزاده می گوید : “ما که نه گفته ایم” ، فایده این چیه ؟
  به نه مقطعی توده ای و فدایی اشاره کرده و به بازگشت انها به اری !
  اما “نه” بنی صدر و بازرگان و ملیون را ندیده گرفته ، از همان اوایل تا به امروز ثابت مانده .
  جواب خودش را که از روسیه می اید و امیر طاهری و میلانی و بقیه مزدوران روسیه انرا به تفسیر گفته اند در مقاله بعدی داده
  – که یا رضا خان قزاق می شوی و چکمه پوش و دست از لیبرال دموکراسی که مطمئنا روسی و چینی نخواهد بود ، بر می داری ،
  – یا ما نیستیم .
  اما نمی گوید اگر راه حل یک نیروی متمرکز است که بتواند ملاهای روسی را سرنگون کند ، مجاهدین بهترین گزینه هستند چرا به انها نمی پیوندی ؟
  من می گویم : چون مجاهدین با امریکا هستند و اسرائیل و عربستان . شما مزدوران روسی می خواهید و سلطنت روسی ! نداریم آقا .
  ان خانم تروریست سیاه کلیست یک پله رفته بالاتر در سایت تروریست های فدایی اخبار روز ، نه تنها حاضر نیست به شاهزاده و دعوت عمومی بدون هیچ نشان سیاسی فقط برای دموکراسی لیبرال و مدرنیته (البته نوع روسی و مارکسیستی ان که وجود ندارد ، مارک چینی ان هم که دموکراسی ندارد ) ، لبیک گوید ،
  به همه نسل جوان و همه سلبریتی ها و به همه الیت ها و خواست انها که همین خواست شاهزاده است ، نه گفته ،
  به جای ان گفته به همین مطالبه ها و مطالبه بازان رژیم حفظ کن بچسبیم که ۴۱ سال است مثلا دارند رژیم سرنگون میکنند :
  1) همکاران توده ای ، فدایی ، ملی مذهبی رژیم ملاها ،
  2) بخشی و دوست دخترش ،
  3) دودوزه بازهای رژیم مثل شعله سعدی ، نوریزاد ، گنجی و طبرزدی و مادران پارک لاله ،
  4) شجریان ربنا خان ، مزدوران روسیه دولت ابادی ، رئیس دانا ، زر افشان ، فتاه پور ، فرخ ، تابان ، نیکفر ، ….
  از یک انحصار طلب توتالیتر مارکسیست لنینیست چه انتظاری دارید ؟
  جالب ا ست که با برگ خاوران و دهه ۶۰ بازی میکند ، بی انکه بگوید اکثر ان کشته شدگان مجاهدین خلق بودند !
  اگر حق همه ملت را بخواهیم دیه قتل انها بدهیم به بازماندگان باز این ارث به مجاهدین میرسد نه شما که در اثر اشتباه تاکتیکی و گوش ندادن به رهبر جاسوستان کیانوری ، بازی شوروی را درک نکردید و در اتشی که خود بپا کرده بودید و پای چوبه دار کارگزاران شاه و کمونیست های امل و مجاهدین و ملیون با ملاها رقص و پایکوبی می کردید ، زیر دست و پا رفتید .
  هنوز هم رهبران شما با همین ملاهای روسی و علیه شاهزاده و لیبرال دموکراسی و سلبریتی ها و الیت هایی که عروسک پوتین و ملاها نیستند ، فعالیت دارند .
  این خانم سیاه کلیست در نهایت با حمله به سناتور مک کین و مجیز گویان ترامپ کاملا از ماهیت فدایی ـ ملایی ـ بعثی ـ مادورویی خودش که ریشه در امریکا ستیزی و دشمنی با مجاهدین خلق و سلطنت طلبان دارد پرده بر میدارد .

  و ان گروه تروریستی مارکسیستی همکار ملاها تحلیل داده که نباید بدون مشخص بودن اهداف , اتحاد ,کرد چون همان اتفاق ۵۷ می افتد .
  ادعا درست ا ست . بله باید روی دموکراسی لیبرال و رابطه نرمال عرفی با همه جهان مخصوصا امریکا و اروپا و اسرائیل و همسایگانی که به موارد بالا متعهدند ، اتحاد و ائتلاف کرد .
  در این هیچ عقل سلیمی تردید نمی کند .
  دلیل انهم ساده است . ایران مملو از جاسوسان روسی است که پنهانی همه جا از ۳۰۰ سال پیش نفوذ کرده و کاملا موفق چهره جاسوسان رقیب (انگلیس و امریکا) را اشکار و انها را از صحنه سیاست ایران به حاشیه رانده اند .
  رسیده کار به جایی که نه تنها رژیم ملاها روسی است ، بلکه از رژیم های روسی سنتی دیگر هم در وطن فروشی ، روسی تر است .
  هیچ هزینه ای برای روس ها که ندارد هیچ ، به کمک مزدوران روسی فروپاشیده ، در حال احتضار ، قرار گرفته در برابر اکثریت مردم خودشان ( سوریه ، ونزوئلا ، …) هم میرود .
  بیش از هر رژیم روسی دیگری به روسیه باج میدهد بدون هیچ چشمداشتی (حتی واکسن و ماسک و هواپیمای اب پاش ، و یا بهره برداری اندکی از سوریه ) .
  تازه به روسیه و مزدوران روس اجازه می دهد که انها را مقصر و تروریست و ا دمکش و دیوانه و فاسد قلمداد کنند تا به جمال بی مثال روسیه و پوتین در سوریه و ونزوئلا و لیبی و کردستان و … خدشه ای وارد نشود .
  خیلی جالب ا ست که چهره روسیه در جنایات سوریه پاک می شود ، منفعت طلبی روس ها در سوریه حمل بر مخالفت انها با ملاهای روسی می شود ، بازی دلالی استعماری روسیه در عربستان و امارات و ترکیه و اذربایجان هم ، حمل بردرایت پوتین و فاصله گرفتن او از ملاهای روسی جنایت کار است .
  و ملاهای روسی به اندازه کیم کره شمالی هم نمی توانند به این بازی برده وار روس ها با ملاها و امنیت و اینده ایران ، اعتراض کنند ، یا گاهی زیر ابی بروند انطرف ( مثلا با ترامپ مذاکره کنند ) .
  اما همین سازمان تروریستی مارکسیستی نمی گوید :
  ۱) کجای مارکسیسم لنینیسم با دموکراسی همساز بوده ؟
  ۲) ایا حتی یک رژیم مارکسیستی لنینیستی در جهان هست که دموکراسی باشد ؟
  ۳) نقش شوروی در ۸۱ سال اخیر از اشغال اذربایجان تا سرنگونی دکتر مصدق چه بوده ؟
  ۴) نقش شوروی و روسیه در ایران در ۴۲ سال گذشته را کجای دموکراسی باید بچپانیم ؟
  ۵) چرا حتی شما چپ ها نمی توانید با هم اتحاد کنید ؟
  ۶) سیاست های حزب توده و فدایی از ۵۷ تا ۶۰ و مشارکت در کودتا علیه همه , جزو کدام اصول دموکراسی است ؟
  ۷) در ایران دموکرات اینده ، ایران باید در مدار روسیه و چین باشد ، یا مدار امریکا ؟
  ۸) مالکیت خصوصی و بازار ازاد که امروز در چین هم به صورت ظاهری هست و کوبا هم در برخی جاها ازاد کرده ، در کجای “مارکسیسم لنینیسم متوقف شده در ۱۹۱۷ ” ایرانی ها جا میگیرد ؟
  ۹) کی شما مارکسیست لنینیست ها می خواهید از “برج جاسوسی روسی” بیرون بیایید و به جای برانداز کردن و زیر ذره بین گذاشتن و انتقاد توام با حمله های سادیستی استالینیستی به همه دگر اندیشان ، به خودتان انتقاد کنید ؟
  به انچه در زمان مصدق کردید ، به انچه در اشغال اذربایجان و تجزیه کردستان کردید ، به انچه در ترکمن صحرا و پاوه و کردستان کردید ، به انچه در دانشگاه تهران کردید ، به همراهی تان با اعدام ها ، سرکوب ها ، فریب دادن مردم ، امریکا ستیزی ، اشغال سفارت امریکا ، کشتن دو زوج عاشق در خانه تیمی ، کشتن ناراضی و منتقد خودی در داخل خانه تیمی ، کودتا در یک سازمان و کشتن و اتش زدن رهبران ان برای تغییر اجباری مسلک ، کشتن چند ژاندارم بی چاره زحمتکش ، ….. کدام اینها از کاری که شاه شهید کرد بهتر است ؟ دموکراسی پیش کش .
  بالاخره کی شما می خواهید به جای این همه امریکا ستیزی ، یک بار حسابتان را با روس ها تسویه کنید ؟
  مردم ایران “روسیه و اعراب روسی” را دشمن می دانند ، با اسرائیل و امریکا هیچ خصومتی ندارند . سلبریتی های غربزده را هم دوست دارند . شما کجا می خواهید با این مردم همسو شوید ؟ یا لآ اقل از دشمنی با خواست انها کوتاه بیائید ؟
  و سرانجام ان ملی مذهبی که نه ملی است ( چون مزدور روسیه و کفش جفت کن مزدوران روسیه است ) و نه مذهبی ( چون مارکسیست اسلامی است و از ملاهای روسی که بدترین دشمن مذهب بوده اند در تاریخ ۱۴۰۰ سال گذشته به دلیل روسی بودن و بعثی بودن حمایت کامل میکنند ، اما با سیستانی و الهام علی اف و اردوغان و بنی صدر هم دشمن هستند تا چه رسد به مجاهدین )
  اینها دیگه کی هستند ؟
  من که دیگر از این همه بلاهت بدون منفعت عقم گرفته . یک میلیون بار رحمت به میرزا اغاسی و شاه سلطان حسین و توده ایها و فدایی ها و فرقه دموکرات و کوموله و عزالدین حسینی و …
  این احمق ها در حماقت شان ، وطن فروشی ، خیانت و مزدوری شان اقلا نفعی ولو شخصی و گروهی دارند . اما ملی مذهبی کارش چیست ؟ منفعتش در چیست ؟ میهن اش کجا است ؟ دین اش چیست ؟
  امده کودتاها را نام ببرد ، از کودتاچی بودن نظامیان بگوید :
  این همه کودتای روسی و حمله و اشغال نظامی روسی ، دیکتاتورهای میلیتاریست روسی …. اسم هیچ کدام را نیاورده
  در مورد کودتا علیه مصدق ، نمی گوید حزب توده به دستور شوروی چرا سکوت کرد ؟
  ایا در این جهان پهناور حتی یک نقطه ، یک لحظه تاریخی وجود دارد که امریکا ، انگلیس ، فرانسه در انجا دخالت نظامی و غیر نظامی برای سرنگون کردن حکومت کرده باشند ، شوروی (روسیه) با لشگر و مرسنری و توپ و تانک و تفنگ و مزدور و جاسوس علیه ان اقدام نکرده ، مانع پیروزی انها نشده باشد ؟
  انهمه توده ایها زیر اب مصدق را زدند ، دولت او را افلش کردند ، تا به جایی که با چند تا تانک و یک مشت لات ولوط ( به گفته خود اینها) و یک سرهنگ فراری مخفی شده زیر عبای یک اخوند ، در یک بعد آز ظهر سقوط کرد .
  کودتای سران حزب جمهوری اسلامی و خمینی علیه بنی صدر که پایان انقلاب ۵۷ و اخراج همه نیروهای ملی و مجاهد بود و اغاز سرکوب و کشتار و تداوم جنگ با عراق و تربیت تروریست های بین المللی در لبنان و سوریه و …. اسمش کودتا نیست ! خمینی گفت اگر سی میلیون بگویند اری من می گویم نه ! این کودتا نیست ؟
  اما می گوید موسوی که خود از مزدوران این رژیم بوده دستش هم در خون کشته شدگان ، هم در تروریسم مخالف کش استالینیستی در اروپا به خون اغشته است ، هم دوران نخست وزیری و فرزند ناب امام ضد امپریالیست بودن او سیاه ترین دوران شکنجه و خفقان و تروریسم و امریکا ستیزی در دوران ملاهای روسی است ، بعدها امده با وقاحت در یک بازی توده ای ( بد و بدتر ) مردم ایران را فریب دهد ، باز هم به دلیل اینکه کروبی با هم گرایی تاکتیکی با همین سلبریتی ها والیت هایی که توده ای ها و فدایی ها ضد انها هستند و وعده ۵۰ هزارتومان پول بیش از او و نامزد اصلی روسی احمدی نژاد ، رای اورده ، و بعد هم رای کروبی را دزدیده و به حساب احمدی نژاد ریختند ، چون پوتین می خواست از دلار های نفتی دوران احمدی نژاد بیشترین منفعت را ببرد ( مثل الان که دنبال دلار شازده ممد و شیخک های فاسد اماراتی است )
  و پوتین حکم ریاست جمهوری او را روی جسد فرزندان این سرزمین که مرگ بر روسیه و نه غزه نه لبنان می گفتند ، تنفیذ کرد ! او را به مسکو اورد و اولین کشوری بود که بر صحت انتخاب او تاکید کرد ! ( حالا قالیباف را راه نمیده برای بازی بهتر) ،
  انوقت این ملی مضحکی ها ان طمع دروغین موسوی را برای بازگرداندن عصر طلایی کشتار و شکنجه امام ضد امپریالیست خمینی ناب ، کودتا می نامند ؟
  کدام کودتا ؟ ایا موسوی می خواست امریکا را جانشین روسیه کند ؟ در انصورت هم کودتای روسی بود .
  ایا موسوی می خواست نظام روسی را سرنگون کند ؟ پس عصر طلایی امام چی بود ؟
  بازی ۴۰ سال گذشته در رژیم ملاها بازی دو حزب روسی خلق و پرچم در افغانستان است انهم روی کی بهتر به روسیه میدهد !
  وقتی رئیسی میرفت تا روحانف را که عددی نبود در برابر رفسنجانی و خاتمی و ناطق ، بیندازد ، روحانف رفت مسکو به دستور رفسنجانی ، انجا به پوتین دریای خزر و نفروختن نفت و گاز و اجازه حضور نظامی در ایران و پادگانهای نظامی را داد و مانع روی کار امدن رئیسی شد .
  اینکه امروز علم الهدی اینقدر سینه به تنور روسیه می چسباند فهمیده که قبلا از کجا خورده !
  این بازیها امروز گندش از همه جا زده بیرون انوقت شما ملی مذهبی ها ریق این مزدوران درجه سه روسیه را غرغره میکنید از زبان یک ادمکش حرفه ای روس بهزاد نبوی ! کسی که زیر بهشتی و باهنر بمب گذاشت و همه انها را از سر راه پروژه کودتای خزنده کیانوری از ۵۷ تا ۶۰ ، برداشت ؟
  ادعای تلاش برای امدن نظامی میکنید ؟ مگر سرهنگ روحانف و اجودان ظریف با قاسم تروریست قزاق متفاوت حرف میزنند و عمل میکنند ؟

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست