اخباراخبار کانادا

هوش مصنوعی؛ کارزاری که کانادا امکان برنده شدن آن را دارد

اتاوا- کانادا همواره خود را از رقابت های تسلیحاتی دور نگه داشته است. هنگامی که انگلستان و آلمان سخت مشغول ساخت ناوهای جنگی قبل از جنگ جهانی اول بودند، کانادا حتی نیروی دریایی نداشت. در جنگ جهانی دوم، بزرگترین کمک کانادا به همپیمانان، ساخت و تحویل کامیون و کشتی های باری بود. کانادا حتی در رقابت جهانی برای تسلیحات اتمی و سلطه بر فضا نیز شرکت نداشته است.

واقعیت این است که ماهیت کارزار و رقابت تسلیحاتی تغییر کرده است. این تغییر و تحول کانادا را در موقعیتی قرار داده که می تواند وارد رقابت های بین المللی شده و در زمینه های فن آوری، اقتصادی، استراتژیک و نظامی ابراز وجود نماید. کانادا می تواند در کارزار <هوش مصنوعی> پیروز شود.

هوش مصنوعی (AI) به عنوان انقلاب فن آوری شناخته می شود و به کامپیوترها اجازه می دهد تا با سرعت باورنکردنی مشاهده، یادگیری و سازگاری داشته باشند. هوش مصنوعی امکان متحول کردن تجارت، پزشکی و تقریبا هر جنبه دیگر زندگی روزمره را ارائه می دهد. اما هوش مصنوعی همچنین دارای کاربرد نظامی است؛ از کنترل پیشرفته میدان جنگ گرفته تا جنگ سایبری و هدایت روبات های قاتل و غیره. چین و ایالات متحده در حال حاضر برای دستیابی به اهداف استراتژیک  AIبا یکدیگر رقابت می کنند. رقابتی فشرده و مشابه روسیه و آمریکا در طول جنگ سرد.

شرکت های فن آوری بزرگ مانند مایکروسافت، گوگل و اوبر، اغلب با همکاری دانشگاه های سراسر جهان، با دولت ها بر سر تسلط بر فن آوری هوش مصنوعی رقابت می کنند. این رقابت داغ بین بخش دولتی و خصوصی و همچنین امکان استفاده نظامی و تجاری از این فن آوری، به کشورهای ثروتمند و پیشرفته مانند کانادا امکان داده تا در کنار چین و آمریکا وارد بازی و رقابت بشوند.

دولت ترودو علاقه اش به توسعه هوش مصنوعی و تامین بودجه شرکت هایی که در زمینه ساخت این فناوری فعالیت می کنند را پنهان نکرده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان