علم و دانش

هواپیما های فوق سریع، می توانند برای محیط زیست فاجعه باشند

هواپیماهای سوپر سونیک <فوق سریع> ممکن است به صحنه بازگردند، اما کارشناسان محیط زیست هشدار می دهند که این هواپیماها علیرغم صرفه جویی در زمان سفر، گازهای گلخانه ای بیشتری را منتشر کرده و بنابراین برای محیط زیست مضرتر می باشند.

گروهی از پروهشگران در مورد تاثیرات هواپیماهای فوق سریع بر محیط زیست تحقیق می کنند. طبق گزارش USA Today، این هواپیماها در مقایسه با هواپیماهای تجاری معمولی سوخت به مراتب بیشتری را مصرف می کنند. در واقع این جت ها، به دلیل سریع تر بودن و حمل تعداد کمتری مسافر، 5 برابر بیشتر از یک جت معمولی که در مسیر مشابه پرواز می کند، سوخت مصرف می کنند.

شرکت های هواپیمایی قبل از این بر سر کاهش میزان انتشار کربن تا سال 2050 با یکدیگر توافق کرده بودند. اما با بازگشت جت های سوپر سونیک به صحنه، تحقق این هدف دشوارتر خواهد شد.

یکی از جذابیت های این هواپیما، سرعت آنها می باشد. برای مثال، یک هواپیمای فوق سریع می تواند فاصله نیویورک تا پاریس را در کمتر از 4 ساعت طی کند، در حالی که پرواز با یک جت معمولی حدود 8 ساعت زمان می برد. بنابراین می بینیم که مدت پرواز به نصف کاهش می یابد.

هم اکنون 3 شرکت آمریکایی بر روی ساخت نسل جدیدی از هواپیماهای سوپر سونیک برای استفاده تجاری تلاش می کنند. این شرکت ها عبارتند از: Boom Supersonic که ساخت 2 هزار هواپیما را در نظر دارد؛ Aerion Supersonic  و Spike Aerospace .

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان