صفحه اصلی / اخبار / همکاری ملاله یوسف زی و <اپل> برای آموزش دختران

همکاری ملاله یوسف زی و <اپل> برای آموزش دختران

banner-niazmandiha2

تیم کوک، مدیر Apple و ملاله یوسف زی، با سفر به لبنان، خبر همکاری خود جهت پشتیبانی از تحصیل دختران و فراهم کردن امکان تحصیل حداقل 100 هزار دختر در کشورهای فقیر را اعلام کردند.

شرکت اپل اعلام کرده که همکاری های جدیدی را با <بنیاد ملاله> آغاز کرده است تا این سازمان غیرانتفاعی و غیردولتی بتواند کمک های مالی بیشتری را دریافت کرده و برنامه های آموزشی گسترده تری را در افغانستان، پاکستان، لبنان، ترکیه و نیجریه به اجرا بگذارد.

<بنیاد ملاله> در سال 2013 توسط ملاله یوسف زی، دختر پاکستانی برنده جایزه صلح نوبل تاسیس شد. دولت ها و سازمان های خیریه در سراسر جهان به منظور حمایت از حقوق دختران، افزایش امنیت آنها و ارائه امکانات آموزشی به آنها، به این بنیاد کمک می کنند.

شرکت Apple از جمله مراکز بزرگ فناوری محسوب می شود که تصمیم به پرداخت کمک های نقدی به این بنیاد را دارد و برای توسعه هر چه بیشتر آن یک صندوق تاسیس کرده است. مدیریت این صندوق را تیم کوک، مدیر عامل اپل به عهده خواهد داشت.

تیم کوک در مورد نحوه آشنایی اش با ملاله گفت: با او در اکتبر سال گذشته در دانشگاه آکسفورد آشنا شدم. (ملاله در این دانشگاه در رشته فلسفه، اقتصاد و علوم سیاسی تحصیل می کند). ما با همدیگرملاقات و صحبت کردیم. مشخص شد که ایده های شجاعانه ای دارد که با اهداف جسورانه Apple همخوانی دارد.

ملاله نیز از ملاقات با تیم کوک در آکسفورد ابراز خرسندی کرد و گفت که طی آن درباره موضوعات مختلف از جمله تحصیل دختران و نقش فن آوری در جذب دختران به تحصیل صحبت کردیم.

کوک در صفحه رسمی خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: Apple بسیار مفتخر است که از ملاله باهوش و شجاع به عنوان یک نماد پشتیبانی می ‌کند تا همه دختران جهان بتوانند امکان تحصیل رایگان، ایمن و باکیفیت را داشته باشند .

در بیانیه مدیرعامل اپل همچنین گفته شد: ما بر این باوریم که آموزش و پرورش یک نیروی قوی است و بر این اساس به بنیاد ملاله کمک می ‌کنیم تا همه دختران در سراسر جهان فرصت رفتن به مدرسه را داشته باشند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *