صفحه اصلی / مقالات / همه چیز در مورد چربی های اشباع نشده، و سبب ممنوعیت آنها

همه چیز در مورد چربی های اشباع نشده، و سبب ممنوعیت آنها

Razi-Clinic

هفته گذشته وزارت بهداشت و درمان دولت مرکزی اعلام کرد، که چربی های اشباع نشده را از مواد غذایی حذف خواهد نمود. حرکتی که از هنگام صدور توصیه های رسمی سال 2006 از سوی نیروی کار دولت در مورد اینگونه چربی ها جهت حفظ سلامتی مردم کشور، بسیاری از دانشمندان، پزشکان و کارشناسان تغذیه، منتظرش بودند. براساس این اعلام از 15 سپتامبر 2018 افزایش چربی های مورد اشاره به محصولات خوراکی  از سوی تولیدکنندگان مواد غذایی غیرقانونی خواهد شد.

آنچه در پی می آید به برخی از عمده ترین پرسش هایی که در مورد چربی های اشباع نشده وجود دارند، پاسخ می دهد.

چربی های اشباع نشده چیستند؟

این نوع چربی ها در روندی شیمیایی و با افزایش مولکول های هیدروژن به روغن های گیاهی، تولید می شوند. افزایشی که سبب نیمه جامد و مقاوم تر شدن آنها در برابر حرارت می گردد.

چربی های اشباع نشده از دهه 1970 به این سو به موادغذایی از جمله تنقلات و خوراکی های سرخ کرده افزوده شده اند. همچنین از چربی های حیوانی و سایر انواع چربی ارزان ترند. نوع تجاری آنها هم با نوع طبیعی شان تفاوت دارد.

مخاطرات مصرف چربی های اشباع نشده کدامند؟

از دهه 1970 به این سو می دانیم، که نوع مصنوعی این چربی ها به سلامتی آسیب می رسانند. اما به دست آمدن شواهد مبنی بر آسیب های خطرناک تر مانند بیماری های قلبی، از دهه 1990 به این سو به شکلی چشمگیر رو به افزایش داشته اند. شواهدی که از جمله نشان داده اند میزان ابتلاء به اینگونه بیماری ها در اثر مصرف این چربی ها، 2.5 تا 10 برابر استفاده از سایر انواع چربی می باشد.

همچنین مصرف مداوم شان سبب افزایش چربی/ کلسترول بد خون، کاهش چربی/ کلسترول خوب خون، افزایش ابتلاء به بیماری قند/ دیابت نوع دوم و… می شود.

اگر چربی های اشباع نشده تا این اندازه زیانبار می باشند، چرا ممنوع کردن آنها این همه طول کشیده است؟

در سال 2007 وزارت بهداشت و درمان کانادا به صنعت غذایی دو سال فرصت داد، تا داوطلبانه میزان چربی های اشباع نشده را در تولیدات خود کاهش دهد. این در حالی بود که پیشتر نیروی مربوطه کار دولت، در مورد استفاده از حداکثر 2 درصد آنها در روغن های گیاهی و مارگارین، و نهایتا 5 درصد در سایر موادغذایی، توصیه هایی کرده بود.

از دیگر سو دولت اعلام نموده بود اگر تولیدکنندگان تا پایان مهلت دو ساله قانونی حرکت داوطلبانه مورد اشاره را انجام نداده باشند، با تصویب قانون آن را لازم الاجرا خواهد کرد. اما برنامه ردگیری چربی های اشباع نشده وزارت بهداشت و درمان کانادا در گزارش نهایی خود که در سال 2009 منتشر کرد اعلام نمود، که بسیاری از تولیدکنندگان موادغذایی تحت تاثیر مهلت داوطلبانه میزان این چربی ها را در محصولات خود به تدریج کم کردند، تا به سطح تعیین شده کاهش یابد.

از دیگر سو 75 درصد مواد غذایی از پیش بسته بندی شده که مورد آزمایش قرار گرفتند، عاری از اینگونه چربی ها بودند. اما هنوز یک چهارم یا 25 درصد این مواد از جمله بیسکویت ها و کراکرها چربی های اشباع نشده داشتند. در سطح غذاخوری ها نیز رستوران های کوچک و متوسط که خدمات سریع انجام می دهند، و همچنین کافه تریاهای مدارس، دانشگاه ها، بیمارستان ها و سراهای سالمندان، از همگنان خود عقب مانده بودند.  

این نتایج امیدوارکننده سبب شدند، لئونا اگلوکاگ وزیر بهداشت و درمان دولت مرکزی از طرح اجباری کردن مقررات دست بردارد. در مقابل صنعت موادغذایی را تشویق کند، همچنان به کاهش چربی های مورد اشاره در تولیدات خود ادامه بدهند. وی در سال 2012 نیز تایید کرد دولت به جای گذاشتن بار قانون بر گرده این صنعت، همچنان شیوه داوطلبانه مورد اشاره را پیگیری خواهد نمود.

در سال 2014 کندوکاو پژوهشگران دانشگاه تورنتو نشان داد، که 97 درصد مواد غذایی کانادا با اهداف مورد نظر درباره چربی های اشباع نشده همخوانی دارد. بااینهمه همچنان برخی از دست اندرکاران صنعت مورد اشاره به استفاده از این چربی ها ادامه دادند. اقدامی که برخی از مردم از جمله کودکان و نوجوانان را در معرض مخاطره استفاده بیش از اندازه از چربی های اشباع نشده قرار می داد.

حذف کامل این چربی ها بخشی از برنامه انتخاباتی جاستین ترودو بود. بنابراین در سال 2015 که به نخست وزیری رسید، نامه منع اجباری آنها را برای مقررات سفت و سخت تر به وزیر مربوطه نوشت. در اکتبر گذشته و 16 ماه پس از آن که اداره مواد غذایی و دارویی آمریکا اعلام کرد قانون منع استفاده از چربی های اشباع نشده از سال 2018 به اجرا درخواهد آمد، دولت ما نیز سرانجام پیشنهاد اجرای قانونی مشابه را ارائه نمود. در نتیجه از 15 سپتامبر 2018 برای تولیدکنندگان موادغذایی افزودن چربی های مورد اشاره به محصولات خوراکی غیرقانونی خواهد شد.

چگونه می توان تا زمان این غیرقانونی شدن، از مصرف چربی های اشباع نشده خودداری کرد؟

باید نوشته روی برچسب های مواد غذایی را خواند. چراکه حداکثر میزان مورد استفاده از این چربی ها در برنامه غذایی 2 هزار کالری در روز، 20 گرم است. موادغذایی که روی برچسب شان فراز فاقد چربی های اشباع نوشته شده، بیش از 2 گرم از این چربی ها ندارند. در صورتی هم که روی یک بسته از موادغذایی میزان چربی های اشباع نشده ذکر نشده باشد، می توان با جمع زدن میزان این چربی ها در مواد تشکیل دهنده آن، به وزن کل آنها در این بسته پی برد.

hamidreza-safipour

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *