علم و دانش
موضوعات داغ

همبرگر گیاهی یا سویا؛ کدام سالم تر است؟

همبرگر بدون گوشت چند وقتی است که طرفداران زیادی پیدا کرده است. هفته گذشته شرکت آمریکایی Beyond Meat، که در زمینه عرضه محصولات گیاهی فعالیت می کند، فروش همبرگر گیاهی در 3 هزار فروشگاه و سوپرمارکت کانادا را آغاز کرد. هرچند که این برگرها قبل از این در چند سوپرمارکت تورنتو عرضه می شدند، اما از این پس می توانید آنها را از Loblaws، Longos، Metro، Fresh Street Market، Co-op Food Stores، Save on Foods، Sobeys و Whole Foods Market تهیه کنید. این برند قبل از این با همکاری A&W، خط تولید همبرگرهای گیاهی را راه اندازی کرد و با استقبال خوب مصرف کنندگان به سوپرمارکت ها راه یافت.

همبرگرهای بدون گوشت پدیده نوینی نیستند. گیاهخواران  و گیاهخواران مطلق (Vegan)، سال هاست که انواع مختلف آن را مصرف می کنند. اما تولیدکنندگان اخیرا به استفاده از گزینه های بدون سویا نیز روی آورده اند.

محصولات Beyond Meat به جای سویا از پروتئین گندم یا نخود سبز، برنج قهوه ای و ماش ساخته شده اند و امتیاز بزرگ آنها این است که به دلیل استفاده شدن از چغندر در آن، رنگ و ظاهر گوشت را دارند.  

کارشناسان تغذیه می گویند که نمی توان یکی از دو نوع همبرگر گیاهی و سویا را سالم تر از دیگری دانست و حساسیت غذایی احتمالی و یا علاقه شخصی در انتخاب نوع محصول نقش دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان