صفحه اصلی / اخبار / هشدار RCMP در مورد اسکناس های 5 دلاری تقلبی

هشدار RCMP در مورد اسکناس های 5 دلاری تقلبی

پلیس به کانادایی ها در مورد اسکناس های 5 دلار تقلبی هشدار داد. این اسکناس ها در حالی در بازار به جریان افتاده اند که ادعا می شد به دلیل پلیمری بودن، امکان جعل آنها وجود ندارد و یا بسیار اندک می باشد.

به گفته پلیس، جاعلان، پانل شفاف بر روی اسکناس که شامل دو نوار هولوگرافی براق می باشد را جدا کرده و یک قطعه پلاستیک شفاف را به همراه نوار چسب و فویل آلومینیومی  جایگزین نوار حاوی هولوگرام کرده اند.

به گفته پلیس، از اسکاناس های 5 دلاری واقعی برای ساخت اسکناس های تقلبی با ارزش اسمی بزرگتر استفاده شده و اسکناس های 5 دلاری تقلبی که با نوار چسب و فویل ساخته شده اند، مجددا به گردش گذاشته می شوند. نتیجه، اسکناس های دستکاری شده ای است که از بخش های جعلی و واقعی تشکیل شده اند.

هولوگرام روی اسکناس های 5 دلاری، حاوی تصویر ویلفرید لوریه (بالای پانل شفاف) و تصویر برج مکنزی (واقع در غرب ساختمان مجلس فدرال) در پایین پانل می باشد. بر روی پشت و روی پانل شفاف نیز اعداد 5 ریز درج شده اند.

اسکناس های رایج دیگر بر روی هولوگرام هایشان حاوی تصویر جان آ. مک دونالد (10 دلاری)، ملکه الیزابت (20 دلاری) ویلیام لیون مکنزی کنیگ (50 دلار) و رابرت بوردن (100 دلاری) و تصاویر مختلف از ساختمان پارلمان می باشند.

بر اساس برآوردهای پلیس، اسکناس تقلبی به ارزش 46 میلیارد دلار در حال حاضر در گردش می باشد. بیشترین تعداد اسکناس های تقلبی را 20 دلاری تشکیل می دهد.

لازم به ذکر است که در وب سایت بانک مرکزی کانادا، جزئیات اسکناس های رایج پلیمری، از جمله تاریخچه آن شرح داده شده است.

انتشار، ساخت، مالکیت و استفاده از پول تقلبی، غیرقانونی است و 14 سال زندان دارد. افرادی که به تقلبی بودن اسکناس های در اختیار خود شک دارند، بایستی آن را به اداره پلیس یا بانک تحویل بدهند.

 

Leeza

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *