اخباراخبار کانادا

هشدار CRA به 213 هزار دریافت کننده CERB: مبلغ واریز شده اضافی باید برگردانده شود 

 

به گزارش سی بی سی نیوز، اداره مالیات کانادا اعلام کرد کسانی که دوبار حمایت مالی CERB را دریافت کرده اند احتمالا نامه ای را برای باز پس دادن مبلغ اضافی واریز شده، دریافت خواهند کرد. البته بازپرداخت این پول فعلا و تا پایان دوره پاندمی ضروری نیست.

سخنگوی این اداره گفت: اداره مالیات نامه هایی را برای افرادی که احیانا هم از طریق سرویس کانادا و هم از طریق سایت CRA برای دریافت کمک مالی CERB اقدام کرده و دو بار کمک دولتی برای آنها واریز شده است،  ارسال کرده تا به آنها نسبت به بازپرداخت مبلغ مازاد اطلاع رسانی کند. هرچند لازم نیست این بازپرداخت فورا انجام شود. 

با این وجود، اداره CRA به کسانی که باید بخشی از حمایت های دریافت شده را به دلیل عدم احراز شرایط، باز پس دهند اخطار داد در صورتی که این بازپرداخت تا پایان سال انجام نشود در فرم مالیاتی T4 ثبت خواهد شد و به عنوان بخشی از درآمد سال 2020 به آن مالیات تعلق خواهد گرفت.

اداره CRA این افراد را مرتکب عمل غیر اخلاقی ندانست و اعلام کرد این اتفاق می تواند نتیجه یک اشتباه غیر عمدی باشد. به علاوه، ممکن است بعضی از افرادی که دو بار کمک مالی برای آنها واریز شده و اکنون نامه اداره مالیات را دریافت کرده اند، قبلا مبلغ اضافی را پس داده باشند، و یا مبلغ مازاد را به اشتباه، به جای CRA، به سرویس کانادا برگردانده باشند.

تا کنون 945 هزار مورد بازگشت مبلغ واریزی به حساب CRA انجام شده که بیشتر مربوط به دو کمک هزینه CERB و کمک هزینه دانشجویی بوده است. این تعداد بالا، نشان دهنده گیج کننده بودن پروسه اقدام برای دریافت کمک های دولتی در روزهای اول پاندمی است.

 

 

هفته گذشته، یک نماینده محافظه کار با انتقاد از عملکرد CRA اعلام کرد 800 هزار نفر از دریافت کنندگان کمک دولتی CERB اصلا مالیات پرداخت نمی کنند. این در حالی بود که چندین نفر اقتصاددان به این نماینده پاسخ دادند کمک CERB مختص پرداخت کنندگان مالیات نبوده و فقط کافی است کسانی که مبالغ اضافی دریافت کرده اند، آن را به اداره مالیات برگردانند.

اداره مالیات همچنین گفت با توجه به پاندمی، این اداره می تواند برای هر یک از این افراد، با توجه به شرایط شخصی آنها، برنامه جداگانه ای برای بازپس گرفتن پول تعریف کند. و در صورت عدم توافق بر سر چنین برنامه ای، اداره مالیات از روش های معمول جمع آوری بدهی ها از جمله برداشت از حقوق یا حذف کردیت های مالیاتی استفاده خواهد کرد که البته اعمال آن، تا پایان پاندمی به تعویق خواهد افتاد.

اداره مالیات در پایان نسبت به سایت ها، ایمیل ها، پیامک ها و تماس های کلاهبرداری در رابطه با بازپرداخت مبالغ واریز شده مازاد، که در ظاهر از سوی این اداره انجام می شود و از اشخاص درخواست پول و اطلاعات شخصی شان را می کند، به مردم هشدار داد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست