اخباراخبار کانادا

هشدار وزارت بهداشت کانادا به نو مادران در مورد خطرات جفت خواری

اتاوا- وزارت بهداشت کانادا به نومادران و افراد دیگری که احتمالا جفت نوزادان را مصرف می کنند در مورد خطرات آن برای خود و فرزندان شان هشدار داد. به گفته کارشناسان این وزارتخانه، مصرف جفت انسانی می تواند سبب ایجاد شدن عفونت باکتریایی یا ویروسی نزد مادران و یا نوزادان شان بشود. این ریسک در صورت مصرف جفت انسانی فردی دیگر به مراتب بیشتر می باشد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا اخیرا مورد نوزادی را گزارش کرد که به علت ابتلا به عفونت باکتریایی موجود در قرص جفتی که توسط مادرش مصرف می شد، در بیمارستان بستری شد.

برخی از افراد ادعا می کنند که مصرف پلاسنتا یا جفت انسانی، از ابتلا به افسردگی پس از زایمان جلوگیری کرده و انرژی و میزان شیر مادر را افزایش می دهد. اما وزارت بهداشت و درمان کانادا می گوید که هیچ سند و مدرک علمی برای اثبات این ادعا وجود ندارد و مصرف محصولات حاوی جفت انسانی در کانادا مجاز نیست.

جفت یا placenta، عضوی در بدن جانداران است که با بند ناف به جنین متصل است. جفت، پیش از زایمان به دیواره رحم متصل است و در طی زایمان همراه نوزاد و پرده های جنینی از بدن خارج می شود. جفت خواری پس از زایمان توسط مادر، یکی از رفتارهای تغذیه ای است که در میان بسیاری از جانداران دیده می شود. این عمل به صورت مصرف کپسول های حاوی بافت جفت، چند سالی است که در جهان فراگیر شده است.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *