صفحه اصلی / اخبار / هشدار مقامات بهداشتی در مورد شیوع سرخک در یکی از سوپرمارکت های کلگری

هشدار مقامات بهداشتی در مورد شیوع سرخک در یکی از سوپرمارکت های کلگری

banner-niazmandiha2

کلگری- مقامات بهداشتی و درمانی کلگری به مشتریان سوپرمارکت Real Canadian Superstore واقع در 10505 Southport road S.W. که بین ساعت 7 و 30 دقیقه عصر تا 10 شب 19 ژانویه به آن مراجعه کردند، درباره احتمال قرار گرفتن آنها در معرض ویروس سرخک، هشدار دادند.

سرخک نوعی عفونت سیستم تنفسی است که علائم آن شامل تب بالای 38.3 درجه، سرفه، آبریزش بینی، قرمز شدن چشم ها و ظاهر شدن راش پوستی در نقاط مختلف بدن بین 3 تا 7 روز پس از شروع تب، است. سرخک از طریق تنفس منتقل شده و به شدت مسری است.

در بیانیه صادر شده از سوی مقامات بهداشتی آمده است: افرادی که در این فاصله زمانی به فروشگاه مراجعه کرده و متولد بعد از سال 1970 می باشند و قبل از این به سرخک مبتلا نشده و یا دو نوبت واکسن آن را دریافت نکرده اند، در معرض ابتلا به بیماری قرار دارند. به این افراد توصیه می شود که با دقت مراقب علائم ابتلا باشند و در صورت مشاهده آنها، در خانه بمانند و قبل از مراجعه به مراکز درمانی و کلینیک پزشک، با شماره تلفن 811 یا  Health Link تماس بگیرند.

برای درمان سرخک دارویی وجود ندارد، ولی می توان با واکسیناسیون از ابتلا به آن جلوگیری کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد واکسیناسیون، می توانید به وب سایت www.immunizealberta.ca مراجعه نمایید.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *