صفحه اصلی / اخبار / هشدار مقامات بهداشتی در مورد شیوع سالمونلا و مرغ سوخاری خام منجمد

هشدار مقامات بهداشتی در مورد شیوع سالمونلا و مرغ سوخاری خام منجمد

Razi-Clinic

انتاریو- مقامات آژانس بهداشت عمومی کانادا با انتشار بیانیه ای برای ساکنان استان های انتاریو، کبک، نیوبرانزویک و نووا اسکوشیا، در مورد احتمال آلوده بودن مرغ سوخاری منجمد خام به باکتری سالمونلا هشدار دادند. تا 29 سپتامبر 2017، حداقل 13 مورد ابتلا به سالمونلا در این استان ها (7 مورد در انتاریو، 2 مورد در کبک، 2 مورد در نیوبرانزویک و 2 مورد در نووا اسکوشیا) گزارش شده بود. 4 فرد با عوارض بیماری در بیمارستان بستری شده ولی خوشبختانه در حال بهبودی می باشند.

علائم ابتلا به سالمونلا عبارتند از: تب و لرز، اسهال، دل درد، سردرد، احساس تهوع و استفراغ.

لازم به ذکر است که به گفته آژانس بهداشت عمومی کانادا، شیوع سالمونلا با یک برند خاص مرتبط نیست. بنابراین برای جلوگیری از ابتلا به آلودگی باکتریایی سالمونلا، رعایت نکات بهداشتی، از جمله شستشوی دست ها با آب گرم و صابون قبل و بعد از تماس با گوشت مرغ خام منجمد، از جمله مرغ سوخاری، ناگت و برگر مرغ و استفاده از وسایل آشپزخانه مجزا در هنگام آماده کردن و پخت این محصول غذایی توصیه می شود. مرغ سوخاری خام منجمد بایستی حداقل با دمای 74 درجه سانتیگراد (165 درجه فارنهایت) پخته شود.

کارشناسان آژانس همچنین هشدار دادند که مرغ سوخاری منجمد برخلاف اینکه پخته شده به نظر می رسند، خام هستند و بایستی به طور کامل و به شیوه صحیح پخته شوند. همچنین برای پخت آن، نباید از مایکروویو استفاده کرد، چون گوشت مرغ کاملا حرارت نمی بیند.

Behnam Marfou

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *