اخباراخبار کانادا

هشدار مقامات بهداشتی در مورد بالا بودن سطح آلودگی سواحل تورنتو با E.coli 

 

تورنتو- بلاگتو: متاسفانه شهرداری تورنتو برای افرادی که قصد لذت بردن از 11 منطقه ساحلی تورنتو را دارند، خبر بدی دارد. آنان درباره آلوده بودن آب برخی مناطق ساحلی به E.coli هشدار داده اند. 

شهرداری، حداکثر 100 سلول اشریشیا کلی (به اختصار E.coli) در هر 100 میلی لیتر آب را برای شنا ایمن می داند. آزمایشات نشان می دهد که میزان آلودگی آب دریاچه در سواحل وودباین (Woodbine)، سانیساید (Sunnyside)  و کیو بالمی (Kew Balmy) در حال حاضر بیش از حد استاندارد می باشد. 

Kew Balmy آلوده ترین در بین سه منطقه ساحلی ذکر شده می باشد. طی چند روز گذشته سطح E.coli در این منطقه بیش از 6 برابر حد ایمن بوده است. سطح E.coli در وودباین از 473 در هر 100 میلی لیتر آب به 129 کاهش یافته است، اما همچنان برای شنا ایمن نیست. سطح باکتری در آب های ساحلی Sunnyside نیز 187 در هر 100 میلی لیتر آب اعلام شده است.

افزایش بیش از حد سطح E.coli در آب های ساحلی دریاچه انتاریو بارها سبب بسته شدن برخی از مناطق به روی شناگران شده است. این باکتری از طریق مسیر مدفوعی-دهانی از یک فرد به فرد دیگر منتقل می‌ شود.

(مترجم: اشریشیا کلی، نوعی باکتری گرم منفی از خانواده انتروباکتریاسه ‌است که به طور شایع در روده جانوران خونگرم وجود دارد. بیشتر سویه ‌های اشریشیا کلی، بی‌آزار هستند اما برخی از سروتیپ‌ ها مانند  O157:HV موجب مسمومیت غذایی و اسهال می‌ شوند.)

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید