صفحه اصلی / علم و دانش / هشدار زن جوان در مورد خطر دچار شدن به عفونت با استفاده از فیلر لب

هشدار زن جوان در مورد خطر دچار شدن به عفونت با استفاده از فیلر لب

فیلر لب این روزها یک عمل ساده و معمول زیبایی محسوب می شود، اما بدون ریسک نیست. سایشا ویلیامز، زن 23 ساله، خطرناک بودن آن را تجربه کرد. او که از فرم لب هایش ناراضی بود، این عمل را انجام داد، اما به جای دستیابی به ظاهر دلخواه به عفونت شدید دچار شد.

او می گوید: به من گفتند که لب هایم چند روز متورم و دردناک خواهد بود، اما در پایان آن روز، لب هایم همچنان بی حس بود. در مورد عادی بودن این وضعیت تحقیق کردم. اما دانستم که تا آن موقع باید بی حسی لب هایم رفع می شد.

روز بعد لب هایم کبود شد. وقتی از خواب بیدار شدم، با جوش های چرکی زیر بینی ام روبرو شدم. تعداد جوش های دردناک اطراف لب ها و بینی ام به مرور بیشتر شد. عفونت لب ها و صورت ام آنقدر شدید بود که قادر به خوردن، نوشیدن یا صحبت کردن نبودم. درد غیر قابل تحمل بود.  ناچار با اورژانس تماس گرفتم. آنها با ارسال آمبولانس مرا به بیمارستان Prince of Wales در کمبریج منتقل کردند. پزشکان گفتند که دچار عفونت شدید شده ام و عفونت به داخل گلویم نیز گسترش یافته بود.

پزشکان برای سایشا، یک دوره آنتی بیوتیک قوی، کرم استروئید و قرص مسکن برای تخفیف درد تجویز کردند.

سایشا می گوید: ای کاش این عمل را انجام نداده بودم. لب هایم واقعا مشکلی نداشت. این تجربه تلخ یک درس ارزنده برایم داشت. اینکه خودم را آنطور که هستم دوست داشته باشم.

متاسفانه اثر زخم های عفونی علیرغم گذشت بیش از 3 هفته از درمان، بر روی صورت سایشا، بخصوص لب بالایی باقی مانده است.

او امیدوار است که بتواند با اطلاع رسانی در مورد خطرات استفاده از فیلر لب، از تکرار این اتفاق وحشتناک برای زنان و دختران دیگر جلوگیری کند.

Leeza

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *