اخباراخبار کانادا

هشدار در مورد انبار کردن مواد شیمیایی خطرناک برای مدت طولانی تر از حد مورد نیاز

 

اتاوا- به نقل از نشنال پست: پنج سال پس از هشدار بازرس کل در مورد عدم کنترل دقیق و صحیح ذخایر مواد شیمیایی خطرناک از سوی آژانس خدمات مرزی کانادا، گزارش ممیزی بعدی نشان می دهد که بیشتر مشکلات و نواقص همچنان برطرف نشده اند. این در حالیست که آژانس خدمات مرزی با مقادیر بیشتری از مواد سمی توقیف شده دست روبرو می باشد. 

آژانس خدمات مرزی کانادا به عنوان یک ارگان وابسته به دولت فدرال، وظیفه کنترل واردات برخی مواد شیمیایی بسیار سمی و خطرناک به نام پیش ماده یا precursor را به عهده دارد. (مترجم: پیش ‌ماده یا پریکرسر به ترکیبی در شیمی گفته می‌ شود که در واکنش شیمیایی شرکت کرده و ترکیب نویی را ‌سازد.) 

اگرچه این مواد اغلب برای تولید کالاهای قانونی مانند داروها و کودها استفاده می شوند، اما می توانند برای ساخت داروهای مخدر غیرقانونی مانند متامفتامین ها، MDMA یا GHB استفاده شوند. 

هنگامی که آژانس خدمات مرزی کانادا، مقداری از پیش ماده را که به طور غیرقانونی به كانادا وارد شده توقیف می كند، طبق قانون فدرال موظف به نگهداری آن به مدت 90 روز می باشد. در بیشتر موارد، این مواد شیمیایی بایستی دفع شوند. اما بازرسان مشاهده کردند که این کار به درستی انجام نمی شود ومواد شیمیایی خطرناک به طور متوسط برای دو سال و نیم ذخیره می شوند. در برخی موارد، مواد شیمیایی توقیف شده به مدت 1681 روز در انبار آژانس خدمات مرزی نگهداری شده اند. 

خطر اصلی ناشی از ذخیره طولانی مدت این مواد، فرسوده شدن مخاذن پلاستیکی حاوی این مواد به مرور زمان و نشت است. انبار کردن طولانی مدت این مواد به دلیل ریسک انفجار، خطر جدی برای  کارکنان انبار و همچنین ساکنان مناطق اطراف انبارها ایجاد می کند. 

 

 

متاسفانه مقدار دقیق مواد شیمیایی خطرناک ذخیره شده در انبارها مشخص نیست و تیم تحقیق قادر به ایجاد یک پروفایل جامع و ملی از سراسر کشور نبوده است. 

این اولین بار نیست که آژانس خدمات مرزی کانادا به دلیل نحوه نگهداری مواد شیمیایی خطرناک مورد انتقاد قرار می گیرد. 

متاسفانه مشکل نگهداری پیش ماده های خطرناک در انبارهای آژانس با توجه به مصوبات اخیر دولت فدرال و افزوده شدن مواد بیشتر به لیست مواد خطرناک، عمیق تر خواهد شد. بنابراین اقدام سریع و قاطع آژانس برای اصلاح سیستم ثبت، نگهداری و دفع مواد شیمیایی ضروری است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست