اخباراخبار کانادا

هشدار درباره پیامد بازگشایی اقتصاد استان ها بدون وجود واکسن کروناویروس

اتاوا- Global News: همانطور که می دانید دولت های ساسکاچوان و کبک فرایند برچیدن محدودیت ها و آغاز مجدد فعالیت های اقتصادی را آغاز کرده اند. ضمن اینکه مراحل بازگشایی در آلبرتا از جمعه گذشته آغاز شده است.

علیرغم بیکار شدن میلیون ها کانادایی و روزشماری آنها برای بازگشت به کار، کارشناسان اقتصادی درباره پیامدهای منفی بازگشایی بدون وجود واکسن کروناویروس هشدار می دهند. موشه لاندر، از اقتصاددانان دانشگاه کنکوردیا (کبک) گفت: شما می توانید فعالیت اقتصادی را از سر بگیرید. اما من قویا عدم بازگشایی را توصیه می کنم. ریسک شیوع مجدد ویروس وجود دارد. برای یک همه گیری جدید کافی است یک نفر به آن مبتلا شود. هزینه اقتصادی یک پاندمی دیگر به مراتب از خسارت های به جا مانده از اولین همه گیری سنگین تر خواهد بود.

لاندر، هماهنگ نبودن برنامه های استانی برای بازگشایی اقتصادی را مشکل ساز می داند و خواهان دخالت دولت فدرال و وادار کردن دولت های استانی به بازگشایی همزمان و هماهنگ می باشد. عدم هماهنگی بین استان ها، بخصوص برای ساکنان شهرهای مرزی بین استان ها، از جمله لویدمینستر که بین آلبرتا و ساسکاچوان قرار دارد، مشکل ساز خواهد بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

Don`t copy text!