اخباراخبار کانادا

هشدار ترودو در مورد زمستان سخت پیش رو: پاندمی افتضاح است!

 

 

اتاوا- به نقل از هافینگتون پست: جاستین ترودو، طی کنفرانس خبری سه شنبه 27 اکتبر، از لحن  صریح برای توصیف پاندمی کروناویروس استفاده کرد و آن را یک وضعیت افتضاح خواند. 

اظهار نظر ترودو در پاسخ به پرسش خبرنگاری مطرح شد که پرسید دولت فدرال چقدر خود را در قبال خستگی و دلزدگی مردم از COVID-19 و توصیه های بهداشت عمومی از ماه مارچ به این سو، مسوول می داند، بیان شد. 

نخست وزیر در اتاوا گفت: گذر از موج دوم دشوار است. وی اذعان کرد که زمستان سختی در پیش است.

شمار مبتلایان به COVID-19 آخر هفته گذشته رکورد شکست. انتاریو با بیش از 1042 مورد جدید در روز یکشنبه، رکورددار بود. این اولین بار از آغاز پاندمی به این سو بود که استان بیش از 1 هزار مورد جدید در یک روز را ثبت می کرد. شمار کل مبتلایان در کبک نیز برای اولین بار شش رقمی شد. تا روز سه شنبه ابتلای 101 هزار نفر در کبک گزارش شد.

 

 

پس از انتشار گزارش های اخیر در مورد ادامه برگزاری و شرکت در مهمانی های بزرگ، علیرغم درخواست مقامات بهداشت عمومی، نخست وزیر با طرح چند سوال کانادایی ها را خطاب قرار داد. وی گفت: فکر می کنم ما باید از خود بپرسیم، به عنوان یک کانادایی چگونه انسان هایی هستیم. آیا  واقعا همسایگان خوبی هستیم؟ آیا واقعا افرادی هستیم که به یکدیگر و به آسیب پذیرترین اقشار جامعه اهمیت می دهیم؟ 

COVID-19 از آغاز همه گیری به این سو، جان بیش از 10 هزار کانادایی را گرفته است.  

ترودو گفت این ناامیدکننده است که به فرزندانش توضیح بدهد چرا امسال هالووین و یا حتی کریسمس متفاوت خواهد بود. ترودو درباره پسرش هادرین گفت: فرزند 6 ساله من چند هفته قبل پرسید: پدر، آیا کووید-19 ابدی است؟ پسرم امسال کلاس اول است. اما آن ها حتی در کلاس آواز هم نمی خوانند. 

 نخست وزیر بر لزوم انجام کارهای صحیح و اتکا بر یکدیگر برای عبور از این بیماری همه گیر تاکید کرد. وی اذعان کرد که واکنش دولت همیشه بی عیب و نقص نیست، اما قول داد چراغی در انتهای تونل باشد.

ترودو گفت: واکسن در حال ساخت است. بهار و تابستان از راه خواهند رسید و بهتر از زمستان خواهند بود. شرایط فعلی ناامیدکننده است. هیچ کس نمی خواست سال 2020 این گونه باشد. این واقعا بد و افتضاح است. 

تاثیرات همه گیری در سراسر کانادا به طور یکنواخت احساس نشده است. در حالی که سالمندان با شیوع ویروس در مراکز مراقبت طولانی مدت به شدت آسیب دیده اند، تعداد موارد گزارش شده در دو استان پرجمعیت کشور، انتاریو و کبک بالاترین بوده است. در تورنتو و مونترال، سیاهپوستان، اقلیت های نژادی و افرادی که در فقر و در خانه های پرجمعیت زندگی می کنند بیشتر تحت تاثیر ویروس قرار گرفته اند.

نارضایتی ترودو، نزد سایر رهبران سیاسی، از جمله داگ فورد، نخست وزیر انتاریو، نیز مشترک است. فورد در جریان کنفرانس خبری 14 اکتبر، کووید-19 را <ناعادلانه> خواند، زیرا باعث شده است مردم از نظر روحی و مالی صدمه ببینند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست