اخباراخبار کانادا

هشدار به والدین؛ داروها را از دسترس کودکان خردسال دور نگه دارید

کانادا- دکتر بروس دسوزا، ضمن اشاره به اینکه طی هفته گذشته 3 کودک اوردز کرده با داروی Tylenol را درمان کرده از والدین خواست که داروها را از دسترس کودکان خردسال دور نگه دارند.

لوگان 15 ماهه یکی از کودکانی است که به دلیل دچار شدن به عوارض اوردز با داروی مسکن، به بخش اورژانس بیمارستان Saint-Georges در Chaudiere-Appalaches منتقل شد. لوگان از طریقی به شیشه Tylenol مادرش دسترسی پیدا کرده است و چندین قرص را قورت داده بود. دکتر دسوزا سهل انگاری والدین در نگهداری از دارو را غیرقابل قبول و خطرناک می داند. زیرا کودکان نوپا به دلیل کنجکاوی ذاتی سراغ کمد و کشوها می روند و حتی اگر چیز جالبی در آن پیدا نکنند، آن را نردبان کرده و به اشیای روی کانتر دسترسی پیدا می کنند. بنابراین بایستی نهایت دقت در نگهداری از دارو به عمل آید تا از مسمومیت دارویی کودک که می تواند منجر به فوت بشود جلوگیری شود.

در صورت مسمومیت دارویی کودک، ابتدا سعی کنید او را به تف کردن دارو وادار کنید. در مرحله دوم با مرکز مشاوره درمانی تماس گرفته و در مورد عوارض دارویی که فرزندتان مصرف کرده بود پرس و جو نمایید. خدای ناکرده در صورت بیهوش شدن کودک یا دچار شدن به اختلال تنفسی سریعا با 911 تماس بگیرید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *