اخباراخبار کانادا

هشدار به نوجوانان؛ ماری جوانا قانونی است ولی سراغش نروید!

تورنتو- مصرف ماری جوانا قانونی است، اما برای نوجوانان و جوانان ایمن نیست. والدین باید در مورد خطرات مصرف ماری جوانا به فرزندان خود هشدار بدهند. جنی هانی، مشاور ترک اعتیاد، می گوید: <ثابت شده که مغز تا 25 سالگی به رشد ادامه می دهد. در حالی که سن قانونی مصرف ماری جوانا 19 سال تعیین شده است. دولت فدرال چرا چنین تصمیمی را گرفت؟>

کانادا از 17 اکتبر به دومین کشور جهان تبدیل شد که مصرف ماری جوانا در آن قانونی است. اما اختیار تعیین حداقل سن مجاز برای مصرف به دولت های استان واگذار شده است. دولت از یک سو ماری جوانا را قانونی اعلام کرده و از سوی دیگر کمپین 83 میلیون دلاری را برای آموزش عمومی راه اندازی کرده است و جوانان و نوجوانان را مخاطب قرار داده است.

کارشناسان می گویند، متقاعد کردن نوجوانان به عدم استفاده از ماری جوانا علیرغم قانونی شدن آن دشوار خواهد بود. متاسفانه شواهد و مدارک علمی مبنی بر تاثیر ماری جوانا بر مغز نوجوانان و جوانان وجود ندارند یا دقیق نیستند. دولت فدرال معتقد بود که قانونی شدن آن، سبب کوتاه شدن دست قاچاقچیان و جلوگیری از عرضه به نوجوانان خواهد شد. به گزارش Unicef، نوجوانان کانادایی بیش از همسن و سالان خود در سایر کشورهای جهان ماری جوانا مصرف می کنند.
مقامات معتقد بودند که تنظیم بازار نارگیل و فروپاشی فروشندگان غیرقانونی، استفاده از این افزایش در میان نوجوانان کانادایی را کاهش می دهد که براساس گزارش Unicef ​​2013، از آن بیشتر از جوانان هر جای دنیا استفاده می کند.
مطالعات نشان داده است که استفاده از ماری جوانا در سنین نوجوانی عملکرد مغز را مختل می کند. به نظر می رسد که بسیاری از نوجوانان به صورت خودسرانه از ماری جوانا برای درمان اضطراب و افسردگی شان استفاده می کنند. اکثر دانشمندان معتقدند که اثرات ماری جوانا برای مغز نوجوانانی که سیگار کشیدن را از 12 سالگی شروع کرده اند، به مراتب بیشتر می باشد، زیرا نوجوانان سیگاری معمولا ماری جوانا با غلظت بالاتر را انتخاب می کنند. دود کردن ماری جوانا همچنین برای جوانان و نوجوانانی که در خانواده شان سابقه بیماری روانی مانند اسکیزوفرنی و اختلال دوقطبی وجود دارد، خطرناک تر می باشد.

Behnam Marfou
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 5
  • 0
  • 7
  • 0
  • 21
  • 0
  • 9
  • 0