اخباراخبار کانادا

هشدار به مشاوران املاک؛ چرا قیمت فروش ملک سه میلیون دلاری، فقط  یک دلار اعلام شد؟

تورنتو- حال که به حکم Competition Bureau یا سازمان حفاظت از رقابت، مشاوران املاک ملزم به درج قیمت واقعی فروش املاک لیست شده می باشند و خریداران نیز امکان دسترسی به سابقه فروش را دارند، برخی از مشاوران املاک در ظاهر برای حفاظت از حریم خصوصی مشتریان خود، به جای درج رقم واقعی، قیمت را <1 دلار> اعلام می کنند.

در گزارشی که در اختیار رسانه های کانادایی قرار گرفته است، قیمت فروش یک ملک 3.1 میلیون دلاری در اسکاربورو، 1 دلار اعلام شد. (البته قیمت به روز شده 2.98 میلیون دلار می باشد.)

درج قیمت غیر واقعی مغایر قوانین هیئت املاک و مستغلات تورنتو (TREB) می باشد و می تواند مشاور املاک و بروکریج را با جریمه سنگین روبرو کند.

جان دی میشل، مدیر اجرایی TREB، تاکید کرد که سازمان متبوع اش به صورت مستمر و با صدور دستورالعمل، مقررات و قوانین را به اعضای خود یادآوری کرده و بر لزوم رعایت مقررات تاکید می کند.

همانطور که می دانید، هیئت املاک و مستغلات تورنتو، مدتی قبل در جدال 7 ساله بر سر افشا یا محرمانه نگه داشتن سوابق فروش ملک شکست خورد و با حکم Competition Bureau موظف به در دسترس قرار دادن آنلاین اطلاعات و سوابق به خریداران احتمالی شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان