صفحه اصلی / اخبار / هشدار به زنان جوان در مورد به اشتراک گذاشته شدن عکس های خصوصی در اینترنت

هشدار به زنان جوان در مورد به اشتراک گذاشته شدن عکس های خصوصی در اینترنت

Razi-Clinic

تورنتو- رکسان، زن 24 ساله ساکن تورنتو که 4 سال پیش متوجه شد عکس های خصوصی اش بدون رضایت و اطلاع او در وب سایت Anon-IB  به اشتراک گذاشته شده است، در طول چند سال گذشته نیرو و توانش را برای اطلاع رسانی به زنان دیگر در مورد ریسک به اشتراک گذاشته شدن عکس های خصوصی شان در وب سایت مورد اشاره، به کار بسته است.

رکسان که مایل به افشای نام خانوادگی اش نبود، در گفتگو با خبرنگاران، گفت: من در بخش رسانه های اجتماعی کار می کنم. اگر توانستم به آسانی به این عکس ها دسترسی پیدا کنم، پس فردی دیگر که سوء نیت دارد نیز می تواند به آنها دسترسی داشته باشد.

در این وب سایت که با نام کامل Best Anonymous Image Board نیز شناخته می شود، بخش هایی به کشورهای مختلف، از جمله کانادا، آمریکا و انگلستان و همچنین شهرها و دانشگاه های خاص اختصاص داده شده است. بخش مربوط به کانادا در وب سایت هم اکنون از 15 صفحه تشکیل شده است.

با اینکه انتشار عکس کودکان و نوجوانان و همچنین افشای آدرس، شماره تلفن، لینک رسانه های اجتماعی و نام خانوادگی افراد در این وب سایت ممنوع است، ولی برخی از کاربران بی توجه به این ممنوعیت ها و با استفاده از ترفندهای هوشمندانه جزئیات و اطلاعات شخصی زنان را نزد یکدیگر فاش می کنند.

عکس های رکسان که در سال 2013 به اشتراک گذاشته شدند، در سال 2011 گرفته شده بودند. او دو عکس از خود با تاپ و زیرپوش را برای کسی که در فیس بوک خود را ماری، فمینیست و قربانی خشونت جنسی معرفی کرده بود، ارسال کرد. اما هنگامی که ماری، عکس های بیشتری از رکسان خواست، به او مظنون شد. رکسان پس از جستجوی اینترنتی، متوجه شد که ماری بازیگر فیلم های پورن است و ارتباطش را با او قطع کرد. حدود دو سال بعد، عکس های خصوصی رکسان در وب سایت مورد اشاره به اشتراک گذاشته شد.

بر اساس قانون حمایت از کانادایی ها در برابر جرائم آنلاین، انتشار یا توزیع عکس های خصوصی فردی دیگر بدون رضایت او، جرم تلقی می شود. رکسان با استناد به این قانون به اداره پلیس ناحیه یورک در نیومارکت مراجعه کرد. به گفته ماموران اداره پلیس نیومارکت شکایت رکسان تحت بررسی است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *