صفحه اصلی / اخبار / هشدار ایمنی در مورد استفاده از سالن های مانیکور و پدیکور    

هشدار ایمنی در مورد استفاده از سالن های مانیکور و پدیکور    

Behnam Marfou

آلبرتا- دنیس روپتاش از هنگامی که ناخن پایش در حین پدیکور در سالن spa واقع در Sherwiid Park آلبرتا با ابزار تیز و کثیف مجروح شد و عفونت کرد، دیگر ناخن هایش را شخصا پدیکور و مانیکور می کند.

آنچه بر روپتاش گذشت برای خانم های دیگر نیز رخ داده و لزوم تدوین مقررات سختگیرانه تر برای سالن های spa فعال در آلبرتا را نشان می دهد. تری نیکولایچوک-لاگاس، مربی آکادمی Eveline Charles می گوید که بایستی بر کار سالن ها نظارت بیشتری وجود داشته باشد.

وزارت بهداشت آلبرتا، از آوریل 2016 به این سو، به بیش از 100 مورد شکایت از سالن های فعال در ادمونتون رسیدگی کرده است. بازرسان این سازمان در ماه جولای دستور تعطیلی موقت یکی از سالن ها را به دلیل ضدعفونی نکردن صحیح ابزار کار، صادر کرد.

دکتر کتلین کولیاسکا، می گوید با اینکه عفونت نادر می باشد اما امکان آن وجود دارد. مشتریان این سالن ها ممکن است به عفونت های باکتریایی، قارچی و ویروس مبتلا بشوند.

نیکولایچوک-لاگاس، برای محافظت از خود توصیه هایی را ارائه کرده است:

  • در صورت وجود زخم باز بر روی دست یا پا، قرار پدیکور- مانیکور را به تعویق بیندازید. اگر دیابت دارید یا سیستم ایمنی بدن تان ضعیف می باشد، قبل از مراجعه به سالن با پزشک خود مشورت نمایید.
  • از تکنیسین بپرسید که کجا آموزش دیده است. کالج ها و آموزشگاه های معتبر، بر مراعات اصول بهداشتی تاکید می کنند.
  • ابزار کار بایستی از جنس استینلس استیل بوده و در بسته های باز نشده قرار داشته باشد. ابزار بایستی در محلول ضدعفونی کننده Oxivir یا CaviCide که در بیمارستان ها مورد استفاده قرار می گیرند، قرار داده شوند.
  • اطمینان حاصل کنید که از آب تمیز استفاده می شود.
  • در صورت مشاهده هرگونه مشکل، از جمله محیط، حوله و ابزارهای آلوده، از انجام پدیکور و مانیکور در آن سالن خودداری نمایید.
  • باHealth Link    (با شماره 811) تماس بگیرید تا ببینید آیا قبلا از سالن مورد نظر شما شکایت شده است یا خیر.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *