علم و دانش

هشتصد و بیست و یک میلیون نفر در جهان گرسنه ‌اند

طبق گزارشی که 11 اکتبر از سوی <سازمان گرسنگی در جهان> در برلین منتشر شد،  گرسنگی در مقایسه با سال 2000 حدود 28 درصد کاهش داشت. بر اساس گزارش مورد اشاره، مرگ و میر کودکان در مقایسه با سال 2000 به نصف رسیده، با وجود پیشرفت های به دست آمده، در 51 کشور جهان گرسنگی معضلی <جدی> و یا <بسیار جدی> اعلام شده است.  هم اکنون 821 میلیون نفر در جهان از گرسنگی رنج می برند.

هدف جامعه جهانی پایان دادن به پدیده گرسنگی تا سال 2030 است. اما اگر سرعت مبارزه با گرسنگی در سطح کنونی باقی بماند امکان تحقق این هدف در 50 کشور جهان امکان ‌پذیر نخواهد بود.

گزارش سالانه گرسنگی را سه سازمان جهانی بر اساس داده‌های سازمان ملل متحد درباره رتبه بندی وضعیت گرسنگان و مرگ و میر کودکان و از جمله رشد کودکان زیر پنج سال منتشر می‌ کنند. گزارش فعلی 119 کشور را پوشش می‌ دهد. بعضی از کشورها با درآمد بالا مانند آلمان در این فهرست در نظر گرفته نشده اند. در کشورهایی مانند کنگو، بوروندی، سودان جنوبی یا سوریه این داده‌ ها کافی نبوده و این کشورها هم در این رتبه بندی قرار نگرفته‌ اند.

اوضاع آنگولا، رواندا، اتیوپی و میانمار، در شاخص مبارزه با گرسنگی تا 45 درصد بهبود یافته، اما در 16 کشور آفریقایی اوضاع بدتر شده و <جدی> گزارش شده است. 

در شاخص گزارش سالانه گرسنگی کشورهای آفریقایی از جمله چاد، ماداگاسکار و زامبیا جزو بدترین کشورها قرار گرفته ‌اند. یمن تنها کشوری غیرآفریقایی است که جزو بدترین کشورها قرار گرفته است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0