اخباراخبار کانادا

هزینه درمان کووید-19، 5 برابر بیشتر از درمان سکته قلبی

 

بر اساس یک گزارش تازه منتشر شده، میانگین هزینه درمان یک بیمار کوویدی در بخش مراقبت های ویژه به 50 هزار دلار می رسد در حالی که برای درمان بیماری با عارضه سکته قلبی، تنها حدود 8 هزار دلار هزینه می شود. همچنین، به نوشته ویکتوریا نیوز، هزینه درمان یک بیمار مبتلا به کووید-19 در بخش عمومی بیمارستان 23 هزار دلار، معادل 4 برابر بیماران مبتلا به آنفلوآنزا است. بر اساس این گزارش، که روز پنجشنبه منتشر شد، مبتلایان به کووید-19 به 15 روز بستری در بیمارستان نیاز دارند که دو برابر زمان مورد نیاز بستری برای بیماران مبتلا به ذات الریه است. به علاوه، تعداد بیشتری از مبتلایان به کووید-19 به بخش مراقبت های ویژه بستری و دستگاه تنفسی نیاز پیدا می کنند و از هر 5 بیمار بستری درICU ، یک بیمار جان خود را از دست می دهد. در این گزارش همچنین آمده است استان های کانادا به جز کبک، بین ژانویه 2020 تا مارچ 2021 حدود 1 میلیارد دلار برای بستری و درمان بیماران مبتلا به کووید-19 در بیمارستان ها هزینه کرده اند.

به گفته دکتر چاپمن، متخصص بخش مراقبت های ویژه، بیماران کوویدی این بخش، معمولا تا 21 روز در بیمارستان می مانند، و اکثرا از سایر بیماران حال وخیم تری پیدا می کنند. این در حالی است که بعضی بیماران تحت درمان تراپیست تنفس و فیزیوتراپ باید بیش از یک ماه در این بخش بستری بمانند. به عقیده والتر مووچیس، اقتصاد دان سلامت در دانشگاه تورنتو، هزینه درمان بیماران کوویدی تنها یک جنبه از هزینه هایی است که پاندمی بر سیستم سلامت تحمیل کرده است. چرا که در این دوره، تعداد جوانانی که بر اثر مشکلات روحی روانی و همچنین اوردوز ناشی از سوء مصرف مواد در بیمارستان ها بستری شدند به میزان معنادارای افزایش یافته است. برای مثال، در بریتیش کلمبیا بین ماه های ژانویه تا جون، 1011 نفر بر اثر اوردوز جان خود را از دست دادند که برای یک بازه زمانی 6 ماهه در این استان بی سابقه بوده است.

البته با توجه به اینکه گزارش یاد شده تنها تا مارچ 2021 را پوشش می دهد، تاثیر واکسیناسیون در هزینه درمان بیماران کوویدی را شامل نمی شود

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست