اخباراخبار کانادا

پنج هزار دلار در روز؛ جریمه نقض مقررات کووید در انتظار بیزنس های ناحیه یورک

 

 

تورنتو- به نقل از CP24، بیزنس های واقع در ناحیه یورک که قوانین اعمال شده برای متوقف کردن شیوع کووید-19 را نقض کنند، با جریمه 5 هزار دلار در روز روبرو می شوند. 

دکتر کریم کورجی، مقام ارشد بهداشتی ناحیه یورک دستورات جدیدی را برای بیزنس هایی مانند تالارها، خرده فروشی ها و مراکز خرید برای محدود کردن ظرفیت مراجعه کنندگان و مشتریان و احراز اطمینان از رعایت شدن فاصله فیزیکی، صادر کرد. 

دستور مورد اشاره از بامداد امروز، دوشنبه 23 نوامبر به اجرا گذاشته شده است. کورجی این دستور را در چهارچوب تلاش های مقامات ناحیه یورک برای کنترل شیوع کووید-19 صادر کرد.    

ناحیه یورک هم اکنون در چهارچوب کدگذاری رنگی مناطق انتاریو، در گروه قرمز قرار دارد. دستور جدید چند ساعت قبل از منتقل شدن تورنتو و ناحیه پیل به گروه خاکستری (قفل) صادر شد، زیر این نگرانی وجود داشت که ساکنان تورنتو و ناحیه پیل به بیزنس های موجود در یورک مراجعه کنند. فرانک اسکارپیتی، شهردار مارکام به ساکنان تورنتو و پیل توصیه کرده است از مراجعه به یورک خودداری کنند. 

 

 

اسکارپیتی گفت: برای تعطیلی ها در پیل و تورنتو دلیل وجود دارد. ما باید موارد ابتلا را کاهش بدهیم. این باید اولویت نخست باشد. برای من مهم نیست از کدام شهر، محله یا شهرک هستید. 

مقامات ناحیه یورک با ارسال نامه برای داگ فورد، رئیس دولت انتاریو، خواهان باقی ماندن ناحیه یورک در گروه قرمز شدند. مسوولین منطقه ای می گویند اطمینان دارند که محدودیت های تعیین شده برای گروه قرمز جهت تحت کنترل در آوردن شیوع کووید-19 کافی است. آنان انتظار کاهش موارد جدید ابتلا طی چند روز آینده را دارند. 

بر اساس دستورات جدید، برای سالن های کنفرانس و تالارهای ناحیه یورک حداکثر ظرفیت 50 نفر تعیین شده است. 

مراکز خرید و خرده فروشی ها ملزم به اعمال مقررات حفظ فاصله فیزیکی در فضای داخل فروشگاه، دستشویی ها، راهروها، ورودی ها و صف های پرداخت می باشند. 

دکتر کورجی تاکید کرد که متخلفین بین 5 هزار دلار تا 25 هزار دلار در روز جریمه خواهند شد. 

لازم به ذکر است که ناحیه یورک، یکشنبه 22 نوامبر، 130 مورد جدید کووید-19 را ثبت کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست