اخباراخبار کانادا

هراس دانشجویان خارجی دانشکده های پزشکی از سفر به کانادا برای شرکت در امتحان رزیدنسی

کانادا- Huffington Post: دانشجویان خارجی رشته پزشکی خواهان برخورداری از حق شرکت در امتحان رزیدنسی بدون نیاز به حضور فیزیکی در کانادا می باشند. بر اساس مقررات فعلی، این دانشجویان ملزم به سفر به کانادا برای شرکت در آزمون می باشند. 

این آزمون National Assessment Collaboration نام دارد و 12 و 13 سپتامبر برگزار خواهد شد. قبولی در این امتحان برای دانشجویان خارجی رشته پزشکی برای گذراندن دوره رزیدنسی در کانادا، الزامی است. 

با اینکه نحوه برگزاری این آزمون تغییر کرده و معاینه بالینی لغو شده است، ولی متقاضیان می بایست شخصا در جلسه امتحان شرکت کرده و عملکرد خود در مواجهه با سناریوهای مختلف را به صورت شفاهی تشریح نمایند. 

خبرنگاران Huffington Post ضمن گفتگو با چند تن از دانشجویان خارجی، از نگرانی آنها برای سفر به کانادا در شرایط پاندمی مطلع شدند. بیش از 900 متقاضی خواهان تغییر تاریخ آزمون، برگزاری آن به صورت آنلاین یا لغو کامل آن شده اند. 

آزمون ارزیابی، در 10 مرکز آزمون در شهرهای عمده کانادا، از جمله تورنتو، مونترال، ونکوور، کلگری و وینیپگ برگزار می شود. در حال حاضر بیش از 1400 دانشجو برای شرکت در این امتحان ثبت نام کرده اند. دانشجویانی که به دلیل پاندمی قادر به حضور در جلسه امتحان نباشند، وجه پرداخت شده برای ثبت نام را پس خواهند گرفت.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

Don`t copy text!

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید