Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
صفحه اصلی / اخبار / نی پلاستیکی، فنجان و ظروف پلی استایرن در ونکوور ممنوع شد!

نی پلاستیکی، فنجان و ظروف پلی استایرن در ونکوور ممنوع شد!

ونکوور- اعضای شورای شهر ونکوور پس از دو سال بحث و جدل، بالاخره استفاده از نی های پلاستیکی و فنجان و ظروف غذای ساخته شده از فوم را ممنوع اعلام کردند. ممنوعیت استفاده و توزیع این ظروف و وسایل از 1 ژوئن 2019 به اجرا گذاشته خواهد شد. این مهلت یک ساله برای آموزش و حمایت از کسب و کارهای کوچک جهت مطابقت دادن خود با قانون و ترویج استفاده از ظروف و وسایل سازگار با محیط زیست (از جمله نی ها و ظروف غذای کاغذی) در نظر گرفته شده است.

گرگور رابرتسون، شهردار ونکوور در گفتگو با خبرنگاران گفت: شهرهای جهان به تاثیر منفی زباله های پلاستیکی بر محیط زیست پی برده و گام های بزرگ و مثبتی را برای کاهش و حذف زباله های پلاستیکی برداشته اند. ما در ونکوور از حمایت خوب صاحبان کسب و کارهای محلی، گروه های حامی محیط زیست و عموم مردم برخوردار هستیم. اطمینان دارم که استراتژی جدید می تواند ما را به شهری پاک و عاری از زباله تبدیل کند.

ونکوور اولین شهر کانادا می باشد که استفاده از نی های پلاستیکی و ظروف پلی استایرن را ممنوع     می کند. شورای شهر ونکوور همچنین در حال تدوین استراتژی برای ممنوعیت استفاده از کیسه های پلاستیکی، فنجان ها، ظروف، قاشق و چنگال یکبار مصرف می باشد. از کسب و کارهای دارای مجوز در شهر خواسته شده که یکی از مدل های عملیاتی زیر را انتخاب کنند:

  • عدم استفاده از فنجان های یکبار مصرف و کیسه های خرید پلاستیکی و کاغذی
  • شارژ هزینه اجباری برای فنجان های یکبار مصرف و کیسه های خرید پلاستیکی یا کاغذی
  • ایجاد گزینه ابتکاری، از جمله ارائه پاداش یا تخفیف به مشتریانی که از فنجان ها یا کیسه های خرید قابل استفاده مجدد، استفاده می کنند.

همه کسب و کارها، صرفنظر از گزینه ای که انتخاب خواهند کرد، بایستی تعداد فنجان های یکبار مصرف و کیسه های خرید پلاستیکی و کاغذی توزیع شده را ثبت کنند.

کسب و کارهایی که ظروف یکبار مصرف قابل تجزیه یا compostable را توزیع می کنند، بایستی از محصولاتی استفاده کنند که قابل تجزیه بودن شان تایید شده باشد. دلیل تدوین این شرط این است که در حال حاضر استاندارد مشخصی برای تعریف قابل بازیافت یا تجزیه بودن یک محصول، وجود ندارد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *