علم و دانش

نیکول اولیورا هشت ساله، جوان ترین ستاره شناس جهان به ناسا پیوست

نیکول اولیورا، اهل فورتالزا – برزیل، که اخیرا به برنامه NASA  برای کاوش سیارک ها (asteroids) ملحق شده، در مدتی کوتاه 18 سیارک را کشف کرده است. 

به گفته خانواده نیکول او از دوران نوپایی به فضا علاقمند بود و دست هایش را برای رسیدن به ستاره ها دراز می کرد،  این دخترک 8 ساله که جوان ترین ستاره شناس جهان لقب گرفته است، به لطف همکاری اش با NASA یا سازمان ملی هوا فضای آمریکا در سمینارهای مختلف شرکت کرده و با دانشمندان بسیار آشنا شده است. 

دیوارهای اتاق خواب او با پوسترهای منظومه شمسی تزئین شده است. او ماکت موشک ها و همچنین عروس شخصیت های سریال محبوب پیشتازان فضا را در اتاقش نگهداری می کند. 

برنامه NASA تحت عنوان Asteroid Hunters ارائه شده است. مشارکت اولیورا به این دلیل بود که وزارت علوم برزیل یکی از سازمان هایی است که با NASA همکاری می کند. 

نیکول با افتخار به خبرگزاری فرانسه گفت که تا کنون 18 سیارک را کشف کرده است و قصد دارد آنها را به نام دانشمندان و اعضای خانواده اش (از جمله پدر و مادر) نامگذاری کند. 

ممکن است سال های طول بکشد تا 18 سیارک کشف شده توسط او، به عنوان یک سنگ فضایی تایید شوند، اما اگر چنین شود، او جوان ترین فردی در جهان خواهد بود که رسما یک سیارک را کشف کرده است. 

نیکول می خواهد در بزرگسالی یک مهندس هوافضا شود و موشک بسازد. 


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست